Všichni si z nás dělají legraci. Kulturní redaktorka Mirka Spáčilová je zneklidněna vývojem kolem Ivo Rittiga

30.09.2014 8:23

„Dobrý večer, milí diváci, také dnes Ivo Rittiga zadrželi, a zase pustili." Tak by prý mohly vypadat televizní Události třeba za deset let. Kulturní recenzentka MF Dnes Mirka Spáčilová se obává, že to není až taková nadsázka, protože v poslední době se tomu chování orgánů činných v trestním řízení začíná blížit.

Všichni si z nás dělají legraci. Kulturní redaktorka Mirka Spáčilová je zneklidněna vývojem kolem Ivo Rittiga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah - ilustrační foto

První zatčení Ivo Rittiga bylo podle ní senzace, druhé trochu napínavější detektivka, ale nyní, napotřetí, už nestálo ani za sázky hospodským štamgastům. Všichni tak nějak tušili, že Rittig, odvedený teatrálně zásahovkou, po osmačtyřiceti hodinách spokojeně odejde zpátky domů.

Orgány činné v trestním řízení se podle Spáčilové začínají dostávat na úroveň demonstrrativního sebevraha, který stále vyhrožuje, že si něco udělá. A když se pak skutečně chce věšet, ostatní ho jen znuděně pozorují.

Kulturní recenzentka má dojem, že si tu zjevně všichni dělají legraci. Rittig si ji prý dělá z vyšetřovatelů, vědom si toho, že mu jeho čachry mohou jen těžko prokázat. Policisté a státní zástupci si prý naopak dělají legraci z Rittiga neustálým předvoláváním, zavíráním a opětovným propouštěním. Obě strany si pak dělají legraci z veřejnosti, naivně věřící, že existuje cosi jako spravedlnost.

Národ oplácí tím, že jej bombastická show začíná nudit. „Při prvním gestu statečných státních zástupců je národ v internetových diskuzích posílal rovnou na Hrad, dneska se posmívá sérii blamáží, podezírá je a posílá - však víte kam,“ píše Spáčilová. „Orgány“ pak varuje, že sympatie veřejnosti se mohou velmi snadno přelít na stranu těch, které zákon stíhá. Nikdo totiž nemá rád nesmyslné štvanice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…