Všude šméčko a nenažranost. Kapitalismus se přežil, účtoval pivovarník Bernard. Pak chtěl všechno vzít zpět, jenže...

09.08.2016 8:01

Spolumajitel pivovaru Bernard Stanislav Bernard poskytl nejprve magazínu Faktor S rozhovor o politice. Když však měl vyjít, podnikatel jej zakázal pod pohrůžkou soudní žaloby. O tom všem si však můžete v magazínu přečíst.

Všude šméčko a nenažranost. Kapitalismus se přežil, účtoval pivovarník Bernard. Pak chtěl všechno vzít zpět, jenže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Bernard, majitel pivovaru známý mimo jiné i díky svým radikálním postojům proti korupci
reklama

Redaktorka časopisu Bernarda popisuje jako rázného chlapíka, s nímž si nejprve povídala jen o pivu, následně však i o stavu české společnosti. „Společnost ztratila vazbu na elementární hodnoty. Všude je to samé šméčko a šidítko. Za tím je obyčejná lidská nenažranost. Tento přístup je ale schopen naši planetu v dohledné době zcela zničit. Peníze nemohou být přece jediným cílem,“ řekl mimo jiné Bernard. 

Řeč přišla i na kapitalismus, který podle Bernarda fungoval v některých ranějších stadiích. Podle jeho názoru má však každý společenský systém svoji životnost. „A tento se přežil. Není ale možné růst věčně… Navíc planeta není nafukovací. Celý kapitalistický systém se dostal za hranu nějakého kontaktu s realitou,“ doplnil. Bernard se navíc v poslední době angažuje také v Nadačním fondu proti korupci podnikatele Karla Janečka. Korupce je dle jeho názoru důsledkem minulého režimu. 

„ODS ve svých začátcích, kdy jsem ji začal podporovat, byla jediná strana, která v té době měla nějaký směr, co mi dával smysl. To, že potom zdegenerovala a stala se z ní korupční strana, se bohužel stalo. Také jsem potom s její podporou skončil,“ rozhorlil se Bernard na dotaz redaktorky ohledně jeho spojitosti s ODS. „Navíc tady v Česku je jedno, jestli jsou to modří nebo oranžoví, kradou všichni úplně stejně. Rozdíl je jen v tom, že levičáci mají plnou pusu populistických hesel a o to je to horší,“ myslí si. 

Letos se Bernard odvrátil i od ministra financí Andreje Babiše, a to kvůli projektu Čapí hnízdo. Přitom jej v minulosti podporoval jako férového politika. Vadilo mu ale, jak se Babiš celou kauzu snažil zatemnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…