Vy raději mlčte, vy privatizátore. Klaus se rozjel v Partii a teď přichází odpověď od premiéra

3. 1. 2016 15:58

Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) zvedla ze židle kritická slova druhého českého prezidenta Václava Klause směrem k vládě. V pořadu Partie televize Prima Klaus poznamenal, že vláda vymýšlí nové a nové úřady, nové a nové regulace a za současný ekonomický růst si body připsat nemůže. Sobotka si to nenechal líbit. Připomněl „privatizační zhasnutí“.

Vy raději mlčte, vy privatizátore. Klaus se rozjel v Partii a teď přichází odpověď od premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Václav Klaus dnes na Primě kritizoval vládu. Přemýšlím, proč raději nemlčí. Není totiž tím, kdo by mohl dávat rady. Dobře si pamatuji, jak to tady za něj vypadalo. Za jeho vlády se zhaslo a v divoké privatizaci se doslova rozkradly stovky státních firem. Jeho vládnutí skončilo v roce 1997 rozpadem vlády, rozštěpením ODS a především hospodářskou a finanční krizí, po které tu zbyly vydrancované banky, jež pak musela soc. dem. vláda sanovat desítkami miliard korun, aby lidé nepřišli o své peníze. Penězi vybranými na důchody Klausův ministr financí Kočárník ucpával díry ve státním rozpočtu. Tak tohle všechno už naštěstí máme v naší zemi za sebou. Naše vláda chyby Václava Klause opakovat nebude.“ Tato slova napsal předseda vlády na sociální síti Facebook.

Klaus ale nešetřil ani samotného Sobotku. Vyčítal mu příliš pasivní přístup k uprchlické krizi. Český exprezident má za to, že premiér příliš ustupuje Bruselu. Jednu věc ale na současné vládě oceňuje. Její příklon k Východu, který ekonomicky roste.

Diskutující dávali většinou Sobotkovi za pravdu. Zazněly však i kritické ohlasy. „To je dobře, že vláda nezopakuje chyby pana Václava Klause, protože by se mezi nimi mohly ztratit chyby pana Bohuslava Sobotky a obrysy jeho vlády by v historické perspektivě nebyly dobře zřetelné,“ napsal jeden z občanů. Došlo i na dotaz, jestli Sobotka nekrade.

Lidé se vyjadřovali i k uprchlické krizi. Ačkoli prý řada lidí druhého českého prezidenta příliš nemusí, s uprchlickou krizí má pravdu a vláda by měla být důraznější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …