Výbor pokračuje v debatě o jednání Volného, jež vedlo k bitce

02.02.2021 6:30

Sněmovní mandátový a imunitní výbor by dnes mohl rozhodnout o postihu v případu jednání nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Jednotní), které vyústilo přímo na plénu v potyčku s několika dalšími poslanci.

Výbor pokračuje v debatě o jednání Volného, jež vedlo k bitce
Foto: Repro ČT 24
Popisek: Potyčka poslance Volného ve sněmovně
reklama

Výbor může uložit pokutu do výše měsíčního poslaneckého platu 90 800 korun, nebo omluvu. Proti verdiktu se může poslanec odvolat k celé dolní komoře.

Členové výboru se k případu scházejí potřetí. Už vyslechli aktéry konfliktu i předsedu dolní komory Radka Vondráčka (ANO). Volný si k pokračování svého slyšení vyžádal přítomnost advokátky. V následném termínu projednávání kauzy se ale nemohla kvůli zaneprázdnění dostavit.

Konflikt se odehrál před zhruba dvěma týdny při schůzi k prodloužení nouzového stavu. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný, který byl bez roušky, označil ČSSD za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce. Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil.

Předseda imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM) už dříve uvedl, že se výbor bude zabývat zejména výroky Volného. Následnou fyzickou potyčku prověřuje policie pro podezření z výtržnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …