Výbor pokračuje v debatě o jednání Volného, jež vedlo k bitce

02.02.2021 6:30

Sněmovní mandátový a imunitní výbor by dnes mohl rozhodnout o postihu v případu jednání nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Jednotní), které vyústilo přímo na plénu v potyčku s několika dalšími poslanci.

Výbor pokračuje v debatě o jednání Volného, jež vedlo k bitce
Foto: Repro ČT 24
Popisek: Potyčka poslance Volného ve sněmovně

Výbor může uložit pokutu do výše měsíčního poslaneckého platu 90 800 korun, nebo omluvu. Proti verdiktu se může poslanec odvolat k celé dolní komoře.

Členové výboru se k případu scházejí potřetí. Už vyslechli aktéry konfliktu i předsedu dolní komory Radka Vondráčka (ANO). Volný si k pokračování svého slyšení vyžádal přítomnost advokátky. V následném termínu projednávání kauzy se ale nemohla kvůli zaneprázdnění dostavit.

Konflikt se odehrál před zhruba dvěma týdny při schůzi k prodloužení nouzového stavu. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Volný, který byl bez roušky, označil ČSSD za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce. Pak přišel mluvit na místo předsedajícího, jak předtím avizoval. Hanzel se mu v tom snažil zabránit. Na pomoc mu přišlo několik poslanců. Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil.

Předseda imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM) už dříve uvedl, že se výbor bude zabývat zejména výroky Volného. Následnou fyzickou potyčku prověřuje policie pro podezření z výtržnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

7:35 Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

Nejmenuješ? Kompetenční žalobu na tebe. Tak by se ve zkratce dal popsat postoj pětikoalice vůči prez…