Výbušné vystoupení Miroslava Kalouska před kamerou: Pokud by byla ohrožena nezávislost ČT...

06.05.2019 16:02

Hostem pořadu Xaver Live Luboše Xavera Veselého byl poslanec a bývalý ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek. Kalousek mluvil především o premiéru Andreji Babišovi, na kterém nenechal nit suchou. Padlo slovo i na téma České televize, přičemž její nezávislost by Kalousek prý ochotně bránil „na barikádách“. V průběhu rozhovoru se řešil i Jaromír Jágr, David Rath či potyčka Feriho na Moravě a došlo na Kalouskovo fackování. A pořady moderátora Jaromíra Soukupa Kalousek označil za „kanál“.

Výbušné vystoupení Miroslava Kalouska před kamerou: Pokud by byla ohrožena nezávislost ČT...
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Anketa

Zaslouží si Jaromír Jágr od Zemana vyšší státní vyznamenání, než jaké dosud má?

hlasovalo: 12317 lidí
Na počátku rozhovoru se Veselý Kalouska tázal, proč nebyl na demonstraci proti nové ministryni spravedlnosti Marie Benešové. Kalousek prý nechtěl, aby demonstrace byly spojovány s opozicí a měl i zároveň jiné povinnosti.

„V čele exekutivy je trestně stíhaný premiér s obrovským konfliktem zájmů,“ vyjádřil se Kalousek k tomu, že už i před jmenováním Benešové do funkce nebyl stav úplně ideální. Výraznou změnu k horšímu záměnou Kněžínka a Benešové však Kalousek už ani nečeká, jelikož již za Kněžínka to prý bylo velmi zlé. Základní problém pak Kalousek vidí v samotném premiéru Andreji Babišovi.

Mezi demonstranty, protestujícími proti jmenování Benešové do čela resortu spravedlnosti, však byl spatřen kupříkladu i bývalý premiér Bohuslav Sobotka.

Za úspěch Andreje Babiše Kalousek označil jeho přijetí u amerického prezidenta Donalda Trumpa. Poukázal však, že to není až tak neobvyklé a i premiér „za Kalouskovy vlády“ Petr Nečas byl taktéž přijat u prezidenta Spojených států. „Je otázkou, proč je to vždycky, když se začne mluvit o dostavbě atomové elektrárny,“ podivil se Kalousek a narážel tak na ekonomickou diplomacii, která za schůzkou mohla stát.

Fotogalerie: - Kalousek, Kalousek!

Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...
Protest proti Babišově vládě podporované komunisty...

Na „potyčku“ Feriho na Moravě Kalousek řekl, že je přesvědčen, že to nebyla pouhá „opilecká rvačka“, ale jednostranné „sprosté“ napadení. A v té souvislosti Veselý neopomněl na Kalouskovo profackování mladíka, který na něj u Poslanecké sněmovny v roce 2011 pokřikoval, že je „zloděj a bude viset“.

„Já si myslím, že jednou dopadne Andrej Babiš špatně, ale nevím, za jak dlouho to bude,“ vrátil se k Babišovi Kalousek a znovu připomněl premiérovy „nové pořádky“ zahrnující konflikty zájmů a jeho trestní stíhání.

Veselý se Kalouska zeptal, jak je možné, že má tedy TOP 09 velmi nízké volební preference a Babiš na rozdíl od TOP 09 se svým ANO vede. „Když může on, prominentní komunista, stát v čele vlády, tak jsme rehabilitovaní,“ nabídl Kalousek, že je v tom názor lidí „zamilovaných do Babiše“. A dle něj prý mnoho Babišových přívrženců kolaborovalo s minulým režimem. Babišovi prý pomáhá i probíhající ekonomická konjunktura.

Fotogalerie: - Babiš a "zloděj" Kalousek

Při interpelaci Miroslava Kalouska na Andreje Babi...
Miroslav Kalousek při interpelaci na Andreje Babiš...
Anrej Babiš odpovídá na Kalouskovu interpelaci
Miroslav Kalousek se hlásí o doplňující otázku
Andrej Babiš kráčí k řečnickému pultu
A útočí na Kalouska...

Kalousek mluvil i o České televizi a vyjádřil svá znepokojení po „pohlcení státu holdingem“ a pokud by šlo o nezávislost České televize, tak by prý šel i „na barikády“.

O Davidu Rathovi Kalousek prohlásil, že je provokatér a vzpomněl si i na to, jak si pro jeden z dokumentů během toho, co byl sám ve vládě, přišlo osm ozbrojených policistů. Kauza se týkala tehdejšího premiéra Petra Nečase a Kalousek to označil za „demonstraci síly“. Babiš má toho prý mnohem více, než Nečas v té době.

Vůči Jágrovi Kalousek za jeho cestu do Číny nic nemá a poté padlo i téma Jaromíra Soukupa. „Proč bych měl chodit do kanálu, když nemusím,“ řekl k Soukupovým pořadům Kalousek a označil tak jeho moderátorský um za „kanál“.

„Pánové Babiš a Zeman se dohodli, že si cynicky rozdělí moc v České republice,“ varoval Kalousek. Babiš to prý dělá čistě „z hamižnosti“ a u Zemana to je prý poslední vášeň, která mu v jeho věku zbyla.

Fotogalerie: - Kalousek roznášel v hospodě jitrnice

Kalousek právě přinesl hostům jitrnice
Někteří hosté se s exministrem financí rádi vyfoti...
A je tu další obejdnávka
Miroslav Kalousek před hospodou
Pivo je jako křen, ale ten vrchní...
Kalousek se při roznášení jirnic dobře bavil

„Nikdy jsem nepřekročil některé hranice,“ řekl Kalousek ke svým životním chybám, načež propukl v smích po narážce Veselého, zdali jeho největší chybou nebyl odchod od lidovců. „To v žádném případě,“ usmíval se Kalousek a největší jeho chybou prý byla jeho nečinnost v roce 2004 při výměně premiérů Špidly za Grosse.  

Na celý díl pořadu se můžete podívat zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pobíhal po Hradě a narovnával obrazy. Jeho asistenta s ručníkem málem zastřelili. A do toho kníže, Rejžek, Žantovský a „dobrá víla“, náhrada za Olgu

10:58 Havel pobíhal po Hradě a narovnával obrazy. Jeho asistenta s ručníkem málem zastřelili. A do toho kníže, Rejžek, Žantovský a „dobrá víla“, náhrada za Olgu

VZPOMÍNKY A PERLY Říkali si „pytel blech“ a tvořili nejspíš nejkurioznější politický štáb českých dě…