Výcviků asistenčních psů na Praze 5 přišel pogratulovat i Karel Gott. Máme foto

26.09.2016 12:11

Výcviků asistenčních psů na Praze 5 přišel pogratulovat i Karel Gott. Máme foto Jak dostat na Motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku.

Výcviků asistenčních psů na Praze 5 přišel pogratulovat i Karel Gott. Máme foto
Foto: tan
Popisek: Radní MČ Prahy 5 Petr Lachnit, Karel Gott a ředitelka Helppes Zuzana Daušová (oba jsou čestní občané Prahy 5)

V sobotu se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce patnácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2015/2016, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své patnácté narozeniny.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele - lidi s postižením, přišla podpořit spousta osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Hanka Kynychová, Lenka Filipová, Miro Žbirka, Pavel Roth. Mezi dalšími hosty byl i radní Prahy 5 Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné shlédnout také dvě netradiční ukázky výcviku asistenčních zvířat. V první ukázce představila ředitelka Zuzana Daušová Helppsí slepici, která hravě zvládla prezentaci cviků poslušnosti a asistenčních dovedností, ve druhé ukázce bylo divákům prezentováno, jak těžký mají lidé s handicapem život a jak se jim změní poté, co dostanou psího pomocníka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

17:13 Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

Bez Angely Merkelové bude hůř. To napsal na sociální síti exprezident Václav Klaus v den, kdy se nov…