Vydírání, naprosté porušení suverenity. Prezident Zeman jasně promluvil o kvótách a navrhl umísťovat imigranty do bývalých věznic

09.09.2017 17:03

Prezident Miloš Zeman znovu promluvil o Evropské unii a o uprchlících.

Vydírání, naprosté porušení suverenity. Prezident Zeman jasně promluvil o kvótách a navrhl umísťovat imigranty do bývalých věznic
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Česká hlava státu ve svých takřka třiasedmdesáti letech dokazuje, že ani dnes neváhá jít pro ostrá slova daleko. Při své návštěvě Moravskoslezského kraje prohlásil, že by Česko i nadále mělo odmítat přijímání uprchlíků. Pokud nám EU bude hrozit, že nám sebere dotace, tak ať. Bránit se proti migrantům je podle prezidenta důležitější.

„Je to naprosto jasné vydírání se vším všudy. Je to porušení suverenity členských států EU. Protože konstitutivním znakem suverenity je, že pouze národní vláda nebo národní parlament má právo rozhodnout, zda a kteří cizinci budou umístěni na národní území,“ pravil prezident v rozhovoru pro ahaonline.cz.

Celý článek naleznete zde

Zeman také připomněl, že většina uprchlíků a migrantů, kteří dorazili do Evropy, mířila do Německa. Detenční zařízení, která byla v České republice zřízena, proto zejí prázdnotou. Kdyby ale EU trvala na svém, tato zařízení bychom mohli znovu využít.

„Pokud by nám je ovšem EU násilně vnutila a měli by se tady usadit, pak by se zřejmě použila ta detenční zařízení, o kterých se původně uvažovalo. Možná včetně bývalých věznic,“ doplnil prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…