Výhrůžky Sobotkovi oběšením, tvrdý zásah policie, salva vajec na Okamuru... V Praze proběhla další demonstrace

01.07.2015 23:55 | Zprávy

REPORTÁŽ Ve středu odpoledne se v Praze na Můstku konala demonstrace proti imigraci, proti kvótám a za vystoupení z EU. Demonstrace se zúčastnilo zhruba 450 lidí z několika uskupení, zejména z Bartošovy Národní demokracie, Okamurovy SPD (Svoboda a přímá demokracie) a nacionalistického hnutí Generace Identity. V dolní části Václavského náměstí - na Můstku, přitom postávala skupina zhruba 50 antifašistických aktivistů, v jejichž čele stála romská aktivistka Ivanka Mariposa Čonková, aktivista Kohout, či levicový publicista Tomáš Schejbal. Z jejich strany se směrem k nedalekému pódiu ozývaly výkřiky: "Bartoše do koše!" apod.

Výhrůžky Sobotkovi oběšením, tvrdý zásah policie, salva vajec na Okamuru... V Praze proběhla další demonstrace
Foto: PL.cz
Popisek: Zásah policie během demonstrace proti uprchlíkům a islámu na Václavském náměstí

Na demonstraci mezi prvními řečníky vystoupil Tomio Okamura, který se ostře vymezil proti přijímání uprchlíků a řekl, že problém uprchlíků by měl být řešen dříve, než uprchlíci na lodích dorazí k evropským břehům. Na Okamuru při jeho projevu letělo pár vajec. V tomto svérázném protestu měl opět prsty levicový publicista Tomáš Schejbal, který včera na demonstraci pořádané hnutím Blok proti islámu, házel vajíčka po političce Janě Volfové.

Bartoš vyhrožoval premiérovi oprátkou

Po Okamurovi vystoupil předseda krajně nacionalistické Národní demokracie, který Okamurovi poděkoval za to, že jako jediný politik ve sněmovně nezklamal. Bývalý novinář Adam B. Bartoš, jenž proslul seznamem tzv. "pravdoláskařů" i antisemitskými výroky, řekl, že "USA a NATO svojí agresivní politikou destabilizují svět a způsobují migrační vlny", které podle něj řídí ti, kteří stojí za USA. Podle Bartoše platí tyto černé žoldáky a jejich přesun USA, aby Evropu rozložily a uvrhly do chaosu.

"Když se nepodařilo zatáhnout Rusko do války, zvolili plán B - rozvrat Evropy", řekl Bartoš. Ve svém projevu hřímal, že s uprchlíky není třeba mít soucit a že se s nimi musíme vypořádat tvrdě. Dále vyzval k referendu pro vystoupení z EU, která podle něj spolu s USA tento plánovaný přesun národů podporuje. Na pódiu dále vytáhl symbolickou smyčku, kterou zdvihl do výšky a pohrozil, že vládě dává ultimátum jeden týden.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…