Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři

01.05.2020 17:20 | Zprávy

Hostem pořadu Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo, kterého vyzpovídali Tomáš Jirsa a Michal Půr. Tématem byla politika a média. Se současnou situací vidí spoustu paralel z minulosti. „Tady byl prostě Václav Klaus a mnoho trpaslíků. Vlastně největší opozicí Klausovi byl skoro Václav Havel, i když to jejich první volební období Havla jako prezidenta bylo velmi konsenzuální s Klausem. No, a to pochopil Zeman, který se tehdy stal předsedou ČSSD a ty malé strany systematicky zlikvidoval,“ přirovnal Šídlo současnou politickou situaci k roku 1992. Existuje něco jako mediální hlavní proud?

Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři
Foto: Repro ČT24
Popisek: Šéfreportér SeznamZpráv Jindřich Šídlo

Hostem nedávno obnovené druhé série podcastů Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo. Pořad byl tak jako tradičně moderován dvojicí Tomáš Jirsa a Michal Půr.

Z počátku rozhovoru se bavili o fotbalu či o tom, jak je možné, že si Jindřich Šídlo pamatuje vše, co se dělo v minulosti. Na to odpověděl, že to je nejspíše tím, že vstupoval do médií v době, kdy se vše začalo dít. „Já jsem celou dobu od roku 1992, což je 28 let, tak sleduji to zblízka a nějak se mi to prostě vrylo do paměti... ale když jdu nakoupit a přinesu ze čtyř věcí tři, tak moje žena říká, jestli bych se nemohl soustředit na ty důležitější věci, a ne na kongres ODS v roce 1995,“ postěžoval si Jindřich Šídlo. „Ale mě ta politika baví, takže je dobrý vědět, co se kdy stalo,“ dodal. Aby moderátoři ověřili, zda je skutečně paměť novináře tak dobrá, tak se ho zeptali na výsledky parlamentních voleb v roce 1998. Na to Šídlo zareagoval pohotově a správně. Šídlo však v odpovědi dokázal opět přejít na fotbal, když zmínil, že ty volby byly v době, kdy Arsenal získal titul.

Poté se však přešlo z historie na současnost, a to konkrétně na koronakrizi. Ta dle Šídla ovlivnila politiku a média tak, že jsme zpočátku, kvůli strachu o své zdraví a životy, poslouchali Prymulu. „Je pravda, že ta vláda měla v tu dobu podmíněnou podporu, loajalitu opozice i médií,“ shrnul. Prý Kalousek, jenž ve Sněmovně říkal, že žádná vláda neměla tak loajální opozici, tak měl pravdu, a postupně se to prý začalo vracet do jakéhosi normálu, ve kterém nyní jsme. To kvůli tomu, že nám údajně všem otrnulo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…