Vyloučené, nikdo se nenakazí, říká odborník. Ale obchody jsou pořád zavřené

23.04.2021 12:00

Neurobiolog Omar Šerý se na svém twitteru velmi vymezil proti dalším prodlužováním nucených uzavírek obchodů a obchodních center. Podle něj by se měl zákaz zcela zrušit. Zároveň apeloval také na to, aby lidé nosili pořádně nasazený respirátor, pak se podle něj nakazit nemohou.

Vyloučené, nikdo se nenakazí, říká odborník. Ale obchody jsou pořád zavřené
Foto: Twitter O. Šerého
Popisek: Omar Šerý.
reklama

„Pokládám za zcela nesmyslné další prodlužování nucené uzavírky obchodů a obchodních center. Se současnými počty nakažených, a navíc pokud se po obchodech pohybujeme v respirátorech, je zcela vyloučené se v obchodech nakazit koronavirem. Zákaz by se měl okamžitě zrušit,“ napsal na svém twitteru Omar Šerý.

Pokládám za zcela nesmyslné další prodlužování nucené uzavírky obchodů a obchodních center. Se současnými počty nakažených, a navíc pokud se po obchodech pohybujeme v respirátorech, je zcela vyloučené se v obchodech nakazit koronavirem. Zákaz by se měl okamžitě zrušit. pic.twitter.com/iSyiUz2lQz

— O Šerý (@omarsery1) April 22, 2021

V diskusi se jej pak jeden z uživatelů zeptal, co však dělat proti nákazám cestou do obchodu či MHD. „Co když se nakazí cestou do obchodu? MHD. Proto jsou zavřené. Aby se lidi nehemžili a seděli na zadku. Nebo šli na procházku do parku namísto do Vaňkovky. Politici by neustáli povolení jen pro majitele aut,“ napsal jeden z uživatelů.

„Znám osoby, co se nakazily ve výtahu, protože si myslely, že se dá ve výtahu mnohapatrového domu jezdit bez respirátoru. Nedá, pokud se nechcete dostat mezi ty, co neví, kde to chytli. Pokud budete mít v MHD pořádně nasazený respirátor, tak se prostě nenakazíte,“ odvětil Šerý. 

Znám osoby, co se nakazily ve výtahu, protože si myslely, že se dá ve výtahu mnohapatrového domu jezdit bez respirátoru. Nedá, pokud se nechcete dostat mezi ty, co neví, kde to chytli. Pokud budete mít v MHD pořádně nasazený respirátor, tak se prostě nenakazíte.

— O Šerý (@omarsery1) April 22, 2021

„To mi připomíná tu Prymulovu pohádku o kelímku od jogurtu z místní jednoty, od kterého se nakazila skoro celá vesnice,“ napsal další uživatel s úsměvem.

„To je samozřejmě hovadina,“ nechal se slyšet Šerý. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…