Vyostřená schůzka hejtmanů s Babišem. Toto po ní napsal Hašek na síti

25.03.2015 19:19 | Zprávy

Dnešní jednání předsedy Asociace krajů Michala Haška (ČSSD) s ministry Sobotkovy vlády se neslo ve vyostřené atmosféře. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) totiž nehodlal ustoupit z podmínky, aby na rozdělování prostředků krajům dohlížel zástupce vlády.

Vyostřená schůzka hejtmanů s Babišem. Toto po ní napsal Hašek na síti
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

Jde totiž o to, že kraje požádaly o 4,8 miliardy na opravy silnic druhých a třetích tříd, projekty v této hodnotě kraje připravily.

Jenže problém nastal v tom, jak informoval server Novinky.cz, že vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš nehodlal ustoupit z podmínky, aby na rozdělování prostředků dohlížel zástupce vlády.

"Domluvili jsme se, že dostanou ty peníze za podmínky, že tam bude zástupce Ministerstva dopravy, ptal jsem se na to dvakrát, nikdo mi na to neodpověděl, tak jsem se zeptal potřetí, zvýšeným hlasem, a zjistilo se, že SFDI to tam údajně nedalo, i když to byla jasná dohoda, ale hejtmani potom řekli, že to tam dají. Nemáme přece co skrývat, když všichni podnikáme transparentně,“ popsal jednání Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zbytečně věří NATO?“ Zelenskyj a okupace Maďarska. Peheho vtip vyděsil

12:19 „Zbytečně věří NATO?“ Zelenskyj a okupace Maďarska. Peheho vtip vyděsil

Politolog Jiří Pehe se vysmál maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a prohlásil, že by se Maďarům m…