Vypnuli Trumpa?! Okamura je ve varu. Navrhl velice nekompromisní reakci. Do akce zapojil i generála Pavla

07.11.2020 13:59

„Vypnutí“ šéfa Bílého domu Donalda Trump v půlce jeho povolebního projevu některými americkými televizemi s odůvodněním, že lže, ostře kritizuje předseda hnutí SPD Tomio Okamura. „Je to ideologická kampaň ve prospěch nedemokratických rasistů hájících černé kriminálníky,“ podotýká Okamura. A v satirické nadsázce přemítá, že je čas po vzoru postojů k Bělorusku, aby politické elity zahájily sankce proti těm, kdo v USA pošlapávají demokracii. „Česká republika by měla vyzvat vládu USA k opakování voleb,“ dodává ve svém facebookovém videu s tím, že pokud vyhrají nedemokratické síly, stojí za zvážení i vojenská intervence jako v Sýrii.

Vypnuli Trumpa?! Okamura je ve varu. Navrhl velice nekompromisní reakci. Do akce zapojil i generála Pavla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

„To se dějí věci. Prezident USA, spojenecké země České republiky, Donald Trump, obvinil veřejně politické konkurenty z podvodů. A namísto demokratické debaty a předkládání faktů ho televize během projevu vypnuly, pod záminkou, že lže,“ přibližuje Okamura a dodává: „V údajné demokracii cenzurují i prezidenta, pokud řekne něco, co se nelíbí těm, kteří média ovládají.“

„Ale k podstatě věci, máme tu zemi, USA, kde panuje cenzura vůči části politických protivníků, máme tu zcela vážná obvinění z volebních podvodů a máme tu nezpochybnitelnou masivní ideologickou kampaň drtivé většiny médií proti prezidentovi a těm, kteří hlásají tradiční hodnoty, demokracii a rovnost občanů před zákonem,“ pokračuje předseda SPD.

„Je to ideologická kampaň ve prospěch nedemokratických rasistů hájících černé kriminálníky. Pokud někomu vadí, jak policie v Bělorusku rozhání demonstrace, může najít daleko drastičtější ukázky násilí vůči slušným lidem a jejich majetku ze strany zločinců v USA, kteří se hlásí k hnutí Black Lives Matter, které otevřeně podpořila například Hillary Clintonová ze strany Joea Bidena,“ píše Okamura.

Česko by, podle Okamury, mělo vyzvat vládu USA k opakování voleb. „Co řeknu teď, berte jako zamyšlení a nastavení zrcadla nad dvojím metrem, který neustále předvádějí rádoby demokraté po celém světě včetně naší republiky, kteří ve skutečnosti demokracií nazývají jen to, když s nimi souhlasíte. Myslím, že přesně teď je čas po vzoru postojů k Bělorusku, aby politické elity zahájily sankce proti těm, kdo v USA pošlapávají demokracii, a Česká republika by měla vyzvat vládu USA k opakování voleb, které za podvodné a zmanipulované označili nejvyšší ústavní činitelé USA, prezident a viceprezident,“ sdělil Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Kdo nakonec urve vítězství v amerických prezidentských volbách?

13%
hlasovalo: 4493 lidí
„A pokud vyhrají nedemokratické síly, které podporují terorizování bílých, ale i barevných občanů USA, měly by elity, pakliže by měřily všem stejným metrem, zvážit i vojenskou intervenci jako v Sýrii,“ podotýká Okamura – podle nějž by generál Pavel měl v takovém případě zorganizovat výsadek, který obsadí Bílý dům, zatkne Bidena a mohl by současně po vzoru USA zatknout všechny americké politiky odpovědné za válečné zločiny v posledních desetiletích.

„Ano, zní to absurdně a hloupě. Samozřejmě. Ale navzdory tomu v praxi tohle USA po celém světě dělají, za tichého souhlasu svých servilních spojenců, a vraždí nejen politiky, ale pomocí bezpilotních letounů a dronů zabíjejí i nevinné civilisty v Afghánistánu, v Sýrii, v Iráku a v dalších zemích, aniž by to zjevně komukoli z jejich nohsledů, kteří si hrají na demokracii, vadilo,“ uzavírá předseda hnutí SPD svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…