Vypnuli Trumpa?! Okamura je ve varu. Navrhl velice nekompromisní reakci. Do akce zapojil i generála Pavla

07.11.2020 13:59

„Vypnutí“ šéfa Bílého domu Donalda Trump v půlce jeho povolebního projevu některými americkými televizemi s odůvodněním, že lže, ostře kritizuje předseda hnutí SPD Tomio Okamura. „Je to ideologická kampaň ve prospěch nedemokratických rasistů hájících černé kriminálníky,“ podotýká Okamura. A v satirické nadsázce přemítá, že je čas po vzoru postojů k Bělorusku, aby politické elity zahájily sankce proti těm, kdo v USA pošlapávají demokracii. „Česká republika by měla vyzvat vládu USA k opakování voleb,“ dodává ve svém facebookovém videu s tím, že pokud vyhrají nedemokratické síly, stojí za zvážení i vojenská intervence jako v Sýrii.

Vypnuli Trumpa?! Okamura je ve varu. Navrhl velice nekompromisní reakci. Do akce zapojil i generála Pavla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura
reklama

„To se dějí věci. Prezident USA, spojenecké země České republiky, Donald Trump, obvinil veřejně politické konkurenty z podvodů. A namísto demokratické debaty a předkládání faktů ho televize během projevu vypnuly, pod záminkou, že lže,“ přibližuje Okamura a dodává: „V údajné demokracii cenzurují i prezidenta, pokud řekne něco, co se nelíbí těm, kteří média ovládají.“

„Ale k podstatě věci, máme tu zemi, USA, kde panuje cenzura vůči části politických protivníků, máme tu zcela vážná obvinění z volebních podvodů a máme tu nezpochybnitelnou masivní ideologickou kampaň drtivé většiny médií proti prezidentovi a těm, kteří hlásají tradiční hodnoty, demokracii a rovnost občanů před zákonem,“ pokračuje předseda SPD.

Fotogalerie: - Vote Trump 2020

Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa

„Je to ideologická kampaň ve prospěch nedemokratických rasistů hájících černé kriminálníky. Pokud někomu vadí, jak policie v Bělorusku rozhání demonstrace, může najít daleko drastičtější ukázky násilí vůči slušným lidem a jejich majetku ze strany zločinců v USA, kteří se hlásí k hnutí Black Lives Matter, které otevřeně podpořila například Hillary Clintonová ze strany Joea Bidena,“ píše Okamura.

Česko by, podle Okamury, mělo vyzvat vládu USA k opakování voleb. „Co řeknu teď, berte jako zamyšlení a nastavení zrcadla nad dvojím metrem, který neustále předvádějí rádoby demokraté po celém světě včetně naší republiky, kteří ve skutečnosti demokracií nazývají jen to, když s nimi souhlasíte. Myslím, že přesně teď je čas po vzoru postojů k Bělorusku, aby politické elity zahájily sankce proti těm, kdo v USA pošlapávají demokracii, a Česká republika by měla vyzvat vládu USA k opakování voleb, které za podvodné a zmanipulované označili nejvyšší ústavní činitelé USA, prezident a viceprezident,“ sdělil Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Kdo nakonec urve vítězství v amerických prezidentských volbách?

13%
hlasovalo: 4482 lidí
„A pokud vyhrají nedemokratické síly, které podporují terorizování bílých, ale i barevných občanů USA, měly by elity, pakliže by měřily všem stejným metrem, zvážit i vojenskou intervenci jako v Sýrii,“ podotýká Okamura – podle nějž by generál Pavel měl v takovém případě zorganizovat výsadek, který obsadí Bílý dům, zatkne Bidena a mohl by současně po vzoru USA zatknout všechny americké politiky odpovědné za válečné zločiny v posledních desetiletích.

„Ano, zní to absurdně a hloupě. Samozřejmě. Ale navzdory tomu v praxi tohle USA po celém světě dělají, za tichého souhlasu svých servilních spojenců, a vraždí nejen politiky, ale pomocí bezpilotních letounů a dronů zabíjejí i nevinné civilisty v Afghánistánu, v Sýrii, v Iráku a v dalších zemích, aniž by to zjevně komukoli z jejich nohsledů, kteří si hrají na demokracii, vadilo,“ uzavírá předseda hnutí SPD svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …