Výrobci a dovozci lihovin varují: Rozbují se černý trh

15.09.2012 11:15

Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) vzala na vědomí nařízení ministra zdravotnictví Leoše Hegera o dočasném zákazu prodeje alkoholu s obsahem etanolu dvacet a více objemových procent. Její představenstvo se však obává, že dočasná prohibice způsobí bujení černého trhu a že obětí nezodpovědného jednání nelegálních výrobců nebezpečného alkoholu bude přibývat.

Výrobci a dovozci lihovin varují: Rozbují se černý trh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

 

Zákaz mimo to přinese také ekonomické škody nejenom členům Unie, ale rovněž výpadek příjmů do státního rozpočtu. Stojí to v tiskové zprávě, kterou UVDL vydala.

Otevírá se prostor pro chytračení

"Obáváme se, že formulace mimořádného nařízení ministerstva zdravotnictví obsahuje nepřesné definice a bohužel nahrává ke kličkování a chytračení. Nabízíme proto státním orgánům pomoc našich expertů, kteří mají precizní znalosti o trhu lihovin a o nelegálních praktikách," uvedl prezident UVDL Petr Pavlík.

Podle Pavlíka budou zákazem nejvíce poškozeni členové Unie, a to i přesto, že žádný z jejich výrobků neuvízl v kontrolní síti jako vadný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …