Vysílací radě přišly čtyři stížnosti na Zemanovy „zm*dy“

17.10.2018 12:38 | Zprávy
autor: mp

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana v pondělním pořadu 20 minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Bude se jimi zabývat na svém zasedání 6. listopadu. ČTK to dnes řekl předseda rady Ivan Krejčí.

Vysílací radě přišly čtyři stížnosti na Zemanovy „zm*dy“
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman mluvil vulgárně v části rozhovoru, kde prozradil jména některých lidí, které vyznamená u příležitosti 28. října. Bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou. Přitom je charakterizoval jako bojovníky proti „ekonomickým zmrdům“, a tak označil Viktora Koženého či Zdeňka Bakalu.

Zemanova slova z živě vysílaného rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál už dříve kritizovali někteří politici. Premiér Andrej Babiš je označil za nevhodná.

V roce 2014 vyřkl Zeman vulgární slova v přímém přenosu Českého rozhlasu v souvislosti s názvem ruské skupiny Pussy Riot. ČRo se poté rozhodl Hovory z Lán předtáčet, na což Zeman tehdy odmítl přistoupit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

21:00 Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

POHLED IVANA HOFFMANA „Íránem to neskončí,“ předvídá Ivan Hoffman. V komentáři pro ParlamentníListy.…