Výsměch Pavlu Šafrovi: Zahradil se výborně pobavil. Šlo o TV Nova

30.10.2019 13:10

Europoslanec za ODS Jan Zahradil se vyjádřil ke slovům Jana Palusky, jenž hovořil o tom, jak podnikatel Petr Kellner si dělá zálusk na TV Nova.

Výsměch Pavlu Šafrovi: Zahradil se výborně pobavil. Šlo o TV Nova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)
reklama

Skupina PPF totiž podepsala s vlastníky skupiny CME dohodu o převzetí mediálních aktivit této korporace. K transakci se ještě musí vyjádřit Evropská komise a národní regulátoři všech pěti zemí, ve kterých sídlí přebírané televize. 

„Tak si to shrňme: Mezi hlavní kritiky nákupu televize NOVA společností PPF vlastněné Kellnerem patří Erik Tabery z Respektu vlastněného miliardářem Zdeňkem Bakalou. Šéfredaktor Lidových novin István Lékó, toho času (a i roky předtím) na výplatní pásce dalšího miliardáře Andreje Babiše. David Klimeš z Aktualne.cz, rovněž vlastněného miliardářem Bakalou a peloton uzavírají Pavel Šafr z Fora24 à la Petr Cibulka české žurnalistiky a progresivistický DeníkN,“ poznamenal k tomu Honza Paluska.

„Vy si můžete vybrat. Buď je to ohrožení, protože ‚Čína, Rusko, Zeman, Klaus, miliardáři v médiích‘, anebo je za tím poslední výroční zpráva PPF, ve které se do té doby striktně apolitický Kellner přihlásil ke konzervativním hodnotám,“ dodal. 

„Honza Paluska přesně. Čekal jsem, kdo bude řvát nejvíc. Řvou všichni. Babišpress i Bakalapress. A ‚Petr Cibulka české žurnalistiky‘, to je nepřekonatelná Šafrova charakteristika,“ poznamenal k tomu Zahradil. 

„‚Petr Cibulka české žurnalistiky‘ je prostě geniálně vystiženo. Tleskám,“ poznamenal následně jeden z uživatelů. „Díky. Ale on na mě tak prostě působí. Na něj ty Rusové musí koukat i z ledničky,“ dodal Honza Paluska.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Moc jsem to nesledoval, takže prosím někoho, kdo jo: Kde se víc vyvádí nad tím, že Petr Kellner koupil Novu? V médiích Zdeňka Bakaly nebo v médiích Andreje Babiše?“ psal Zahradil také na svém twitterovém účtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …