Výsměch hnutí Pulse of Europe. Dva čeští šéfredaktoři se neudrželi

14.02.2019 16:38

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se vysmál celoevropskému občanskému hnutí Pulse of Europe. Aktivity tohoto uskupení mu připomínají satirický pořad z 90. let 20. století nazvaný Česká soda. Se svou reakcí k Pleslovi se ozval i šéfredaktor serveru Info.cz Michal Pur.

Výsměch hnutí Pulse of Europe. Dva čeští šéfredaktoři se neudrželi
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jaroslav Plesl

Herec Petr Čtvrtníček na konci roku 2018 vzpomínal na satirický pořad Česká soda, na jehož tvorbě se v 90. letech 20. století podílel. Čtvrtníček místy sahal k velmi osobitému a někdy až drsnému humoru, ale diváci se dobře bavili. Na vlnách Českého rozhlasu si však koncem loňského roku posteskl, že podobný pořad už by se dnes nepodařilo prosadit. Za 30 let od sametové revoluce se prý prostor pro svobodnou satiru notně zmenšil.

„V podobě, v níž jsme pořad dělali, je to dnes absolutně nevysílatelné. Svoboda, která byla v divokých devadesátých letech, už tady nikdy nebude. Nejsou na to podmínky, otevřenost a vůle, kterou jsme měli,“ uvedl doslova.

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl je však jiného názoru. Česká soda podle něj žije dodnes, a to v podobě hnutí Pulse of Europe.

Jde o nezávislé celoevropské občanské hnutí zrozené v Německu, které si klade za cíl čelit narůstajícím nacionalistickým náladám v celé EU. Jednou z jeho českých tváří je např. aktivista Tomasz Peszynski. Jeho členové prosazují přijetí eura v České republice a chtějí posilovat sounáležitost mezi občany EU.

„A pak že se tu nedá dělat Česká soda..!“ okomentoval snahy Pulse of Europe Plesl. Nejeden diskutující mu pod jeho příspěvkem dal za pravdu. „Kdybych chtěl vystoupit, tak bych asi lepší kampaň nevymyslel,“ reagoval další šéfredaktor, tentokrát serveru Info.cz, Michal Pur. A další debatéři se přidali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo

12:10 „Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo

Poté, co se v médiích zničehonic objevily staré snímky bujarého veselí na pultu Poslanecké sněmovny,…