Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

16.10.2021 20:01

Bývalý prezident Václav Klaus je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky nepodává veřejnosti dostatečné informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Zároveň však v rozhovoru pro Novinky odmítá kroky šéfa horní parlamentní komory Miloše Vystrčila (ODS), jenž po kanceláři žádá informace o tom, zda je Zeman schopen vykonávat prezidentský úřad.

Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66
Foto: repro CNN Prima News, tan
Popisek: Václav Klaus na CNN Prima News

„Nebudu radit, ale Kancelář prezidenta republiky by měla komunikovat daleko racionálněji a přátelštěji. Zbytečně svými výroky popuzuje zejména ty, kteří mají jediný životní program s názvem ‚Antizeman‘,“ uvedl s tím, že Ústřední vojenská nemocnice má léčit, ale nemá být předmětem mediálních hrátek a nemá do nich být zatahována.

Anketa

Věříte, že je prezident Zeman ve stavu, kdy není schopen ničeho?

16%
hlasovalo: 33306 lidí

Veřejnost by se měla o stavu prezidenta dozvědět více: „Nejsme ve válce, i když někteří ji stále rozdmýchávají. Proto nevidím důvod neříci o zdravotním stavu prezidenta republiky veřejnosti více,“ dodal exprezident.

Původní zdroj ZDE

To však prý agresivita politiků kolem pana Vystrčila téměř neumožňuje. Ti si hrají na válku. „Vyhrocená atmosféra mezi KPR, ÚVN a Senátem je jen vršíček ledovce. Ledovec se jmenuje jinak – nastala další fáze souboje některých ambiciózních jedinců s prezidentem, jehož demokratické zvolení nikdy nepřijali.

Je to trapné, nedůstojné, atmosféru v zemi ničící, věrohodnost ČR ve světě nesmírně poškozující. Lidi by měli více přemýšlet, koho volí do Senátu a koho udělají jeho předsedou,“ nešetří kritikou na Vystrčilovu adresu Václav Klaus.

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) prezidenta Zemana navštívil ve čtvrtek v nemocnici a tvrdí, že ten je schopen svou funkci hlavy státu vykonávat. Českou televizi byl Vondráček znovu vyzván, aby znovu a důkladně vysvětlit svou návštěvu u prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici.

A zavařil si tím, protože nemocnice se ohradila, že návštěva proběhla bez vědomí ošetřujícího lékaře hlavy státu. Vondráček na to konto uvedl, že netušil, že o návštěvě ošetřující lékař profesor Miroslav Zavoral nevěděl, protože ho za Zemanem doprovodil policista. A tady se ohradila i Policie ČR, podle které předsedu Sněmovny nedoprovodil k hlavě státu policista, nýbrž hradní kancléř Vratislav Mynář.

Vondráčkovi vyčinil i předseda hnutí ANO, premiér Andrej Babiš, který zdůraznil, že o Vondráčkově cestě nevěděl a považuje tento čin za chybu.   

Vondráček má však za to, že žádnou chybu neudělal. V pátečních Událostech, komentářích ČT kroutil hlavou nad tím, že celý den musel vysvětlovat, že jako předseda Sněmovny opravdu jel za prezidentem Zemanem, viděl ho, hovořil s ním a seznal, že prezident je schopen jednat.  

„Já jsem dnes trávil celý den, jsem si to ‚užil‘, postup té návštěvy. Takže když to jenom shrnu. Prezident projevil vůli, abych se s ním setkal, já jsem se s hlavou státu setkal a opravdu vás nenapadne, že když vás doprovodí policista na oddělení, kde si mě převzal kancléř Mynář, ošetřující personál tam byl a nikdo mě nezastavil, nikdo neřekl, ani slovo. Takže nepředpokládáte, že by bylo něco v nepořádku. Kdyby mě kdokoli oslovi a řekl, že něco není v pořádku, tak odejdu,“ zdůraznil Vondráček s tím, že se setkal s prezidentem Zemanem, aby viděl, v jakém stavu prezident je. 

Před kamerami dál argumentoval, do řeči mu občas vstoupil podezřívavý moderátor Martin Řezníček, který svou nedůvěrou Vondráčka rozhořčil: „To přece nemůžete myslet vážně, že já bych si něco takového vymyslel,“ namítal.

Ale místopředseda STAN Petr Gazdík, jenž byl dalším hostem pořadu, mezitím jen nevěřícně kroutil hlavou a dával najevo, že Vondráčkovi nevěří: „On byl doveden jako ovce,“ prohlásil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …