Vystrčila čeká na Tchaj-wanu ta nejlepší společnost. Prezidentka, premiér i spousta ministrů

13.08.2020 18:21

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se při své cestě na Tchaj-wan setká i s jeho prezidentkou. Spolu s Vystrčilem se setkání zúčastní i další členové senátorské delegace a za Tchaj-wan nejvyšší představitelé země a několik ministrů. Píše o tom deník E15.cz.

Vystrčila čeká na Tchaj-wanu ta nejlepší společnost. Prezidentka, premiér i spousta ministrů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

Vystrčil se s prezidentkou Tchaj-wanu Cchaj-Jing-wen sejde 3. září v rámci své návštěvy Tchaj-wanu. Kromě Vystrčila na Tchaj-wan míří i dalších sedm senátorů, zhruba 50 podnikatelů, zástupci Akademie věd a také primátor Prahy Zdeněk Hřib. Ten už se jednou s prezidentkou Tchaj-wanu sešel. 

Vystrčil se v rámci své návštěvy setká s premiérem Su Ceng-čchangem, ministryní hospodářství Wang Mej-Chua, ministrem pro vědu a výzkum Wu Cungem a se šéfem diplomacie Josephem Wu. Sejde se také s předsedou místního parlamentu Jü Šij-kchunem.

Vystrčilově návštěvě je věnována velká pozornost, neboť nejvyšší představitelé západních zemí většinou na Tchaj-wan nejezdí. Důvod? Obávají se odporu Pekingu. Čína totiž považuje Tchaj-wan za jednu ze svých provincií. S cestou Vystrčila nesouhlasí ani prezident Miloš Zeman či premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Původně měl na Tchaj-wan jet předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), ten však krátce před cestou zemřel. Vystrčil se tak rozhodl „převzít štafetu“, na Tchaj-wan s ním poletí i vdova po Kuberovi Věra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…