Vždyť on si užívá! Nové informace o Romanu Janouškovi

28.08.2019 9:05

Lobbista Roman Janoušek má od roku 2016 přerušený trest odnětí svobody, který dostal za to, že nabral v opilosti ženu na kapotu auta. Důvodem přerušení jsou prý neurologické problémy po operaci hlavy. Mladá fronta Dnes si nyní všímá sledování Vrchního soudu v Praze, jenž zjistil, že „vážně nemocný pacient" si užívá života.

Vždyť on si užívá! Nové informace o Romanu Janouškovi
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek
reklama

Janoušek, jenž by se správně neměl pohybovat bez asistenta, byl například zastižen při sportu či návštěvě galerie. Lobbistu sledoval policejní Útvar  zvláštních činností. „Aktuální zdravotní stav odsouzeného rozhodně nepřivodil jeho rezignaci na sportovní či společenský život. Odsouzený je nanejvýš schopen pohybovat se samostatně bez asistence další, natož poučené osoby,“ uvádí se v usnesení vrchního soudu. 

Kromě toho, že jej detektivové zaznamenali ve Žlutých lázních či na výletě na kole, také zkonstatovali, že Janoušek často mění vozidla a zakrývá si tvář. Vrchní soud své zjištění následně předal Krajskému soudu v Brně, na základě jehož rozhodnutí je Janoušek doma, a to až do roku 2020. 

„Aktuální zdravotní stav odsouzeného rozhodně nepřivodil jeho rezignaci na společenský či sportovní život. Odsouzený je nanejvýš schopen pohybovat se samostatně, bez asistence jakékoliv další, natož poučené osoby či opory francouzské hole,“ citovala rovněž  mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci z usnesení.

Janoušek měl být sledován od počátku letních prázdnin až do konce října, ale fakticky mohlo sledování skončit, protože se ukázalo, že na tom lobbista velmi pravděpodobně není tak špatně, jak sám tvrdí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …