Vzpomeňme na odposlechy Nečase... Další pohled na Sobotkův průšvih s uniklými maily

07.01.2016 15:55

Novinář Ivan Hoffman se na webu deník.cz vyjádřil k úniku e-mailové komunikace premiéra Bohuslava Sobotky. Ty podle něj sice jsou hitem internetu, to však záhy přejde, jelikož nejde o žádnou senzaci a i odposlechy bývalého premiéra Petra Nečase byly zajímavější.

Vzpomeňme na odposlechy Nečase... Další pohled na Sobotkův průšvih s uniklými maily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

E-maily, které byly zveřejněny na rasistickém webu White Media, mají podle novináře Ivana Hoffmana k senzaci daleko. I zveřejněné odposlechy v kauze bývalého premiéra Nečase dávaly lepší „možnost si udělat představu o myšlenkovém světě našich politických elit“.

„Vesměs je porušováno listovní tajemství těch, kdo ‚milého Slávka‘ zahrnují různými nápady, postřehy, radami či žádostmi, přičemž není jasné, v čem si premiér nechal poradit a co ponechal bez komentáře,“ míní Hoffman.

V komunikaci totiž zatím nebylo vidět nic, co by se vymykalo klasické míře „lumpáren“ a „intrikánství“, a dokonce ani není výrazně sprostá.

V případě, že člověk nemyslí na Sobotkovo laxní zabezpečení, „vlastně není příliš o čem mluvit“. Zveřejněna totiž byla jen malá část e-mailů, jež se zabývají převážně problematikou migrační krize.

„Spíše než migraci ovšem vybrané dopisy řeší nás, domorodce, kteří je bohužel nechceme, a tudíž je třeba nás podrobně prozkoumat, aby na naše strachy a předsudky bylo možné ordinovat léčbu,“ vysvětluje Hoffman.

Hackeři si totiž většinu komunikace nechali pro sebe, aby premiéra zdiskreditovali v očích veřejnosti. „Důležitější, než co kdo ‚milému Slávkovi‘ radí, je, jak si on počíná. Politika je uměním všeho možného, proto pokud voličům nelze vymýt mozky, nezbývá, než jejich myšlenky brát v úvahu,“ míní Hoffman a dodává, že je možná na čase vyrazit do ulic mezi lidi a nespoléhat se na mínění odborníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude šok: Karel Gott a rok 1968. Odhaleny dokumenty

14:00 To bude šok: Karel Gott a rok 1968. Odhaleny dokumenty

V souvislosti s úmrtím Karla Gotta se začalo řešit, jaké měl názory na komunisty a co dělal v době v…