Witowskou se sluchátkem bude řídit dramaturg, Zemana budou grilovat kvůli spolupracovníkům i ruským dezinformacím. Lutonský z ČT odkryl, co chystají na čtvrtek

24. 1. 2018 17:51

Zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský se pro server Aktuálně.cz rozhovořil o tom, jak bude vypadat debata Miloše Zemana s Jiřím Drahošem ve čtvrtek večer. Moderovat ji bude Světlana Witowská. Podle Lutonského bude model debaty rozdílný oproti tomu, co přinesla Prima.

Witowskou se sluchátkem bude řídit dramaturg, Zemana budou grilovat kvůli spolupracovníkům i ruským dezinformacím. Lutonský z ČT odkryl, co chystají na čtvrtek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín
reklama

Anketa

Kdo vyhrál duel na TV Prima?

95%
5%
hlasovalo: 23420 lidí

Lutonský je hlavním dramaturgem celé debaty veřejnoprávní televize. Podle jeho slov se budou zkoumat programy kandidátů, jejich motivace, to, jak vedli kampaň, ale i to, jaké mají spolupracovníky. 

„Stanovili jsme si tři kapitoly té debaty. V jedné části nastolíme agendu my – půjde o klasický novinářský rozhovor se dvěma kandidáty, kdy se ptají dramaturgie a moderátorka České televize. V další části se budou ptát nejvyšší ústavní činitelé: předseda senátu, předseda sněmovny, předseda vlády. Plus tam jsou dotazy lidí z jedné jihočeské obce, kde dostali oba kandidáti stejný počet hlasů. Ve třetí části si stanoví témata sami sobě a navzájem si položí až tři otázky,“ poznamenal k debatě, v níž nebude chybět ani téma dezinformací, Lutonský. 

Komornější by mělo podle jeho slov být i publikum. „Nebude tam těžce zvladatelná situace pro moderátora, jak jsme mohli vidět včera. Každý z kandidátů si může přivést třicet podporovatelů, a to bude všechno. Víc lidí v publiku nebude. Jak si je vyberou a zvolí, bude na nich,“ zmínil jasně Lutonský pro server Aktuálně.cz. Důležité podle něj je to, že se budou snažit o to, aby lidé dodržovali pravidla férovosti. 

Původní text ZDE.

Moderátorka pak bude podle jeho slov také v kontaktu s hlavním dramaturgem, jenž bude sedět v přenosovém voze v režii. „Sám se rozhodne, co předá moderátorce, protože těch informací je mnoho. Vždy se musí rozhodnout, která informace je zrovna nejdůležitější. Může se stát, že už diskuse bude dávno u jiného tématu a bude na hlavním dramaturgovi, zda se vracet, když tam dojde k nějaké nefér praktice. Tohle děláme standardně. Pět editorů a dramaturgů plus pět až deset redaktorů, kteří na tom pracují on-line,“ podotkl Lutonský k tomu, jak bude debata vedena. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…