Z Trumpových stránek zmizelo heslo, že do USA nepustí muslimy, pochvaluje si Hamáček

10.11.2016 18:35

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček si ve čtvrteční Kauze dne Rádia Impuls pochvaloval, že příští prezident USA Donald Trump mírní svá dřívější ostrá vyjádření, takže možná nebude nebezpečím pro svět. Toho se Hamáček bál během volební kampaně. Česká republika by prý mohla mít u Trumpa malý bonus. Popsal i situaci v ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka prý umí zabrat, když je potřeba a Hamáček věří, že to znovu předvede.

Z Trumpových stránek zmizelo heslo, že do USA nepustí muslimy, pochvaluje si Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

Zvolením Donalda Trumpa byl překvapen. „Do jisté míry to překvapení bylo, protože ve všech průzkumech dominovala Hillary Clinton, ale s odstupem už ne. On prostě přesvědčil těžce pracující Američany, že udělá Ameriku znovu velkou a oni mu to uvěřili,“ konstatoval. A jak to změní mezinárodní politiku? Podle Hamáčka je to těžké říct, ale když byl v USA, tak ho i republikánští politici ujišťovali, že zůstane zachována silná transatlantická vazba. „Ale teď musíme čekat. Slyšel jsem dokonce, že ze svých stránek stáhl prohlášení, že do USA nepustí žádné muslimy,“ oznámil Hamáček.

Lze říci, že Trump mírní svou rétoriku, což je rozhodně dobře. Kdyby se to nedělo, Trump by mohl být podle Hamáčka nebezpečím pro svět. Tato slova už Hamáček pronesl v minulosti a je rád, že se nenaplňují. Česká republika by mohla mít u Trumpa malý bonus, protože jeho první žena pocházela z naší země a Trump tedy na rozdíl od řady jiných Američanů ví, kde leží Česká republika.

Pokud jde o vnitropolitickou situaci, tak se ČSSD musí vyrovnat s neslavným výsledkem v krajských volbách. ČSSD prý pracuje dobře, ale má jednu slabinu. „Jediné, co se nedaří sociální demokracii, je přesvědčit občany, že to, jak se nám daří, je zásluhou sociální demokracie,“ konstatoval.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) údajně několikrát ukázal, že dokáže zabrat, pokud je potřeba. „Tváří sociální demokracie je náš premiér. Občané musí vidět, že jim ČSSD rozumí, že chápe jejich obavy a že jim vyjde vstříc,“ uznal Hamáček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…