Z amnestie nemají radost ani Němci a Rakušané

06.01.2013 15:00

Němci dlouhodobě kritizují kriminalitu z české strany. Její zvýšení se po amnestii sice nebojí, nevidí ji ale rádi. Stejně tak Rakušané. informuje o tom server Týden.cz.

Z amnestie nemají radost ani Němci a Rakušané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

"Vidíme amnestii kriticky," přiznal pro server Týden.cz mluvčí saského ministerstva vnitra Frank Wend. V tuto chvíli se ale podle něj kontroly na hranicích zesilovat nebudou. Informaci potvrdilo i německé velvyslanectví v Praze, podle něhož amnestie u našeho největšího souseda žádný poprask nevyvolala. "Zatím jsme nezaznamenali žádnou reakci z německé strany," řekla mluvčí německého zastoupení v Česku Maike Freytag-Pitrocha.

Ani Vídeň se propuštěním kriminálních živlů z českých věznic příliš nezabývá. "Obavy rakouských občanů z dopadů vyhlášení amnestie v ČR jsme dosud nezaznamenali," potvrdila česká ambasáda ve Vídni. Situace nevzrušila ani jinak opatrné rakouské úřady. "Vyhlášení amnestie je politické rozhodnutí České republiky," vzkázal  postoj rakouského ministerstva vnitra jeho mluvčí Karl-Hainz Grundböck, podle něhož česká amnestie bezpečnost v Rakousku neovlivní.

Postoj obyvatel příhraničních lokalit se ale od názorů úředníků v hlavních městech poněkud liší. "Zločin podél hranic je a zůstává trvalým úkolem pro saskou policii," upozornil Wend.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Felix bez Dády, Grossova rodina, Faltýnek s obrazem, Okamura a velká krabice. Fotili jsme hosty Soukupovy oslavy tam, kde dáte za paštiku 440 korun

10:40 Felix bez Dády, Grossova rodina, Faltýnek s obrazem, Okamura a velká krabice. Fotili jsme hosty Soukupovy oslavy tam, kde dáte za paštiku 440 korun

Podnikatel, moderátor a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup oslavil 50. životní jubileum. Na oslavě …