Z nečekaného místa: Umožněte Čechům hlasovat o konci v EU. Brusel se pak bude bát

15.11.2017 6:52

Komentátor Daniel Kaiser se na serveru Echo24.cz zamyslel nad tím, že kdo je proti referendu o členství v EU z principu, není demokrat. Na svém facebookovém profilu na to zareagoval místopředseda strany TOP 09 Marek Ženíšek.

Z nečekaného místa: Umožněte Čechům hlasovat o konci v EU. Brusel se pak bude bát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

"Babišovo ANO a Okamurova SPD se shodují na zákonu o obecném referendu. Martin Stropnický o něm v neděli v České televizi zauvažoval takto: 'Referendum je dobrý nástroj, ale musí být jasně stanovené hranice, na co ho lze využít. Britské referendum by pro nás mělo být mementem.' Podobně včera pro Novinky.cz promluvil i Stropnického nadřízený Andrej Babiš," poznamenal Kaiser ve svém komentáři a dodal, že je to přesně naopak. 

Původní text ZDE.

V zastupitelské demokracii se podle jeho názoru mají konat referenda jen v naprosto zlomových momentech, nikoliv ve chvíli, kdy se mění pravidla na hřišti, ale když se hřiště překresluje. "Samozřejmě že takovou zásadní skutečností členství republiky v EU je. Jak může někdo navždy upřít lidem takové rozhodnutí a přitom se považovat za demokrata? To by se implicitně rovnalo přiznání, že referendum v roce 2004 o přistoupení byla past, vkročení do dveří, které se za námi navždy zavřou," zmínil Kaiser. A dodal, že v reálné české politice vskutku nejde o czexit. 

Závěrem se pak Kaiser vyjádřil k tomu, že z Bruselu za včerejší den přišly dvě zprávy, jež jsou buď ptákovinou, nebo důkazem nereformovaného myšlení. "Ptákovinám se lépe čelí, když má premiér v ruce strašák referenda o členství v EU. Odchod další členské země po Británii je scénář, z něhož mají eurokrati hrůzu. To prozrazuje jejich mstivý až sebezničující přístup k Británii, kdy jim už nejde o všeobecnou prosperitu, ale o exemplární vytrestání Britů tak, aby se je nikdy nikdo neodvážil následovat. Lidé v takovém rozpoložení by ani nepoznali, kdy je argument o hrozbě referenda myšlený vážně a kdy je to zbraň v jednáních," uzavřel Kaiser. 

"Tohle je přece absurdní. Podobný argument používá Tomio Okamura. Psal by autor stejně, kdybych odmítal např. referendum ohledně výše daní? Také bych nebyl demokrat? Více přímé demokracie přece neznamená více demokracie!" rozlítil se následně na svém facebookovém profilu Marek Ženíšek.

reklama

autor: vef

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…