Za Zemanovy vulgarity v Hovorech z Lán dostal Český rozhlas od vysílací rady upozornění

19.11.2014 14:36 | Zprávy
autor: vam, čtk

Český rozhlas dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornění na porušení zákona za vulgarity, které ve vysílání pronesl prezident Miloš Zeman. Za obsah vysílání je zodpovědný provozovatel, řekl dnes ČTK předseda rady Ivan Krejčí. Upozornění dostaly také Česká televize a Nova, které prezidentovy výroky, jež zazněly v Hovorech z Lán, zopakovaly. Rozhlas má radě doplnit informace, zda moderátor využil všechny pravomoci, které mu dává Kodex ČRo.

Za Zemanovy vulgarity v Hovorech z Lán dostal Český rozhlas od vysílací rady upozornění
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Rozhlas rozhodnutí respektuje a věří, že se podobná situace již nebude opakovat. Zeman se rozhodnutí rady podivil, moderátor by podle něj musel dokázat předvídat, co jeho host řekne.

Debata o Zemanových výrocích byla podle předsedy jednoznačná. „Vulgarity v pořadu zazněly, nebylo co vyhodnocovat. Debata byla především o tom, zda Český rozhlas budeme žádat o další vysvětlení," poznamenal Krejčí. „My nesoudíme prezidenta, my posuzujeme obsah vysílání," doplnil šéf rady, která na poslední Hovory z Lán obdržela přes dvě stovky stížností.

Český rozhlas v reakci na RRTV uvedl, že rozhodnutí respektuje a požadované informace doplní. „Český rozhlas je přesvědčený, že svůj kodex neporušil. Hovory z Lán chce vysílat i nadále v nezměněném formátu a věří, že se již podobná situace, jaká nastala ve vysílání 2. listopadu, nebude opakovat," sdělil ČTK mluvčí Jiří Hošna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Všichni klečí na Orbánovi kvůli Ukrajině. A Maďarsko vyslalo vzkaz

9:52 Všichni klečí na Orbánovi kvůli Ukrajině. A Maďarsko vyslalo vzkaz

Je to tady. Politici jednotlivých členských států budou v příštích pár desítkách hodin tlačit na Vik…