Za lepší zabezpečení dokumentů zaplatí Praha 23 milionů korun

3. 4. 2018 11:12

Praha zaplatí za bezpečné skladování svých dat 22,955 milionu korun. Nový systém městu dodá firma Com-Sys Trade, kterou vybral magistrát ve výběrovém řízení. Vybraná firma dodá hardware, software i podporu systému. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Pražští zastupitelé před asi dvěma týdny rozhodli rovněž o tendru na obnovu síťové IT infrastruktury města.

Za lepší zabezpečení dokumentů zaplatí Praha 23 milionů korun
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Cílem zakázky je konsolidovat archivaci dokumentů do jednoho prostředí, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Zlepšit se má bezpečnost při předávání dat mezi magistrátem, radnicemi městských částí nebo městskou policií a dalšími městskými organizacemi. Zvýšit se má také komfort při výměně dokumentů a práci s nimi.

V rámci projektu bude využito současné datové centrum, které bude rozšířeno o nezávislé úložiště dat. Z každé organizace budou vytipovány typy dokumentů, které budou na společné úložiště přesunuty. Které to budou, v dokumentu není.

Zastupitelé rozhodli na svém březnovém zasedání, že město v dubnu vypíše zakázku na obnovu sítě. Důvodem je špatný stav té současné. Město poptá nejen síťovou infrastrukturu, ale vítězná firma poskytne rovněž její podporu a uvede zařízení do provozu. Vyměněny budou také všechny počítače v síti, které zajišťují její bezpečnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

7:19 Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

Zpravodajský server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra se připojil k odhalením týkajícím se zdraví …