Žádné totalitní praktiky na kraji neprovozujeme, odmítl Franc kritiku opozice

04.07.2014 14:09 | Zprávy
autor: luš

Sociálně demokratický senátor Lubomír Franc stojí v čele Královéhradeckého kraje. A právě z pozice hejtmana odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Je jednání krajského zastupitelstva totalitní? Měly by peníze z evropských fondů jít přímo do rukou obcí a měst? A jak je to s D11? Přečtěte si, jak odpověděl.

Žádné totalitní praktiky na kraji neprovozujeme, odmítl Franc kritiku opozice
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Lubomír Franc

Opoziční zastupitel Vladimír Derner napsal kritický článek o jednání královéhradeckého krajského zastupitelstva (k přečtení ZDE). Čtenářka ParlamentníchListů.cz si ho přečetla, ale pak marně hledala adekvátní reakci hejtmana France. A tak se ho zeptala na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, přičemž mu část inkriminovaného článku odcitovala.

„Současná koalice nejen, že dává najevo svůj souhlas s totalitními praktikami kdesi v Tibetu, ale k tomuto způsobu myšlení a jednání má blízko i při jednání krajského zastupitelstva. Většinou pouhého jednoho hlasu v zastupitelstvu prosazují své záměry bez ohledu na oprávněné připomínky opozice. Tímto způsobem byl schválen rozpočet..." napsal Derner.

A takto Franc na kritiku zareagoval: „Zasedání zastupitelstva jsou veřejně přístupná a navíc živě přenášená na internetu, takže si každý může udělat vlastní názor na jejich průběh. Nad jednotlivými návrhy je pochopitelně rozdílná míra konsenzu. Některé jsou schvalovány jednomyslně, jiné těsnou většinou. Většinu jednoho hlasu při hlasování však rozhodně nepovažuji za projev totalitních praktik.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …