Žádné výjimky pro Nečase s Nečasovou, vzkázala přísně Němcová

18.11.2013 17:20

Úřadující předseda ODS Martin Kuba na tiskové konferenci po jednání Výkonné rady ODS oznámil, že se ODS zabývala jak přípravou nadcházejícího sjezdu, tak otázkou vyloučení Jany Nečasové - dříve Nagyové - ze strany. Řešila se i finanční situace ODS.

Žádné výjimky pro Nečase s Nečasovou, vzkázala přísně Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová na tiskové konferenci
reklama

„Já mám někdy z médií pocit, že je tak trochu poptávka po tom, aby byla ekonomická situace v ODS líčena velmi drasticky, aby bylo vidět, jak je ekonomicky na dně, ale ono to tak není. Samozřejmě, že se budeme muset poněkud finančně uskromnit, ale jsme pravicová strana, strana podnikatelů, kteří se umí přizpůsobit aktuální situaci,“ podotkl Kuba. I ODS se podle jeho názoru musí přizpůsobit aktuální situaci.

Řeč byla také o vyloučení Jany Nečasové ze strany. Podle Kuby k tomu došlo standardní cestou a ona se může stejně standardní cestou proti vyloučení bránit. Místopředsedkyně Miroslava Němcová k tomu dodala, že se strana musí chovat ke všem stejně a Jana Nečasová nebo její manžel Petr Nečas nemohou čekat žádné výjimky.  

Na nadcházejícím kongresu ODS ale zřejmě dojde na otevření diskuse o počtu členů výkonné rady strany a redukce počtu místopředsedů. Stranická pravidla by na tomto kongresu mohla být změněna tak, aby se hned na kongresu dalším mohlo využít nových pravidel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…