Žádné zlepšení, pořád jsme na dně, varuje ekonom Ševčík

15.08.2013 7:01 | Zprávy
autor: pan

Po roce a půl se zlepšily ukazatele ekonomické situace České republiky. Hrubý domácí produkt (HDP) v druhém čtvrtletí rostl ve srovnání se začátkem roku o sedm desetin procenta. Ekonom Miroslav Ševčík ale varuje: Pořád nejde o nějak závratná čísla.

Žádné zlepšení, pořád jsme na dně, varuje ekonom Ševčík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

Podle Miroslava Ševčíka je považování těchto čísel za něco pozitivního spíše dezinterpretace. Teď jsme sice zaznamenali růst, ovšem meziročně je u HDP pořád ještě pokles. „Jsou to podle mého chybně pojaté interpretace,“ vysvětloval v Událostech, komentářích na ČT.

Česká ekonomika je podle něj pořád na dně, HDP pouze ukazuje, že možná se to v budoucnu zlepší. Všechny ostatní indikátory jsou totiž stále špatné.

Za pravdu mu dal i makroekonomický expert ČMKOS Jaroslav Ungermann. „Ekonomika je zatím ve velmi špatné kondici. Toto je jen takový signál, že se možná malinko něco zlepšuje,“ popisoval v pořadu a dodal, že se případně špatný vývoj zastaví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Katastrofa. Fico varoval před špatným koncem EU

21:20 Katastrofa. Fico varoval před špatným koncem EU

Slovenský premiér Robert Fico (SMER-SD) před odletem na neformální summit EU o konkurenceschopnosti …