Zahradil: Skandální. Sobotkova vláda se podřídila kvótám na uprchlíky

30.08.2016 9:55 | Zprávy

Europoslanec za ODS Jan Zahradil upozornil na svém facebookovém profilu na skutečnost stran povinných kvót na uprchlíky, která prý tak nějak zapadla. Sám Zahradil ji považuje za skandální.

Zahradil: Skandální. Sobotkova vláda se podřídila kvótám na uprchlíky
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil na kongresu ODS

„Mám pocit, že to nějak zapadlo. Ale česká vláda se bez dalšího již podřídila vnucenému systému přerozdělování běženců kvótami – chápu to správně? Tak to je skandální,“ zveřejnil v úterý ráno Zahradil na svém facebookovém profilu.

Naráží tak patrně na příjezd osmi uprchlíků z Řecka, kteří do Česka přicestovali minulý týden v rámci unijního povinného přerozdělování uprchlíků. Celkem se na českém území nachází dle ČTK dvanáct uprchlíků z Řecka, čtyři syrští uprchlíci dorazili do Česka po bezpečnostních prověrkách již na konci letošního dubna.

Česko by dle ČTK mělo do konce roku 2017 přijmout 2691 lidí ze středomořských zemí, které nejvíc zasáhla migrační krize. Země se nejprve v rámci přerozdělovacích kvót dobrovolně zapojila do relokačního programu se závazkem přijmout 1100 uprchlíků z Itálie a Řecka. Později bylo při jednáních uvnitř EU schváleno rozšíření o dalších 1591 uprchlíků, přestože Česko a několik dalších zemí tehdy hlasovalo proti rozšíření původních kvót.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

19:53 Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

Plukovník Otakar Foltýn je koordinátorem strategické komunikace státu. „Cenzuru dělat nebudu. Kdo ří…