Zákaz kouření jde proti svobodě a demokracii. Soukromníci píší poslancům

8. 1. 2016 12:55

Strana soukromníků České republiky zaslala otevřený dopis všem poslancům a senátorům, v němž důrazně varuje před plošným zákazem kouření ve všech restauracích a barech. Ačkoli si to zastánci tohoto záměru možná myslí, podle Soukromníků nás rozhodně nespasí. Zákonodárci by měli hájit svobodu.

Zákaz kouření jde proti svobodě a demokracii. Soukromníci píší poslancům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer, předseda SsČR

Zákaz kouření v restauracích a barech se nyní podle některých průzkumů těší většinové podpoře české společnosti. Zastánci tohoto opatření argumentují tím, že na Západě jde o standard. Zdá se dokonce, jako by tento krok měl spasit naši civilizaci. Jenže tak to není.

„Veřejné mínění či zahraniční vzor by se v žádném případě neměly stát záminkou k tomu, aby byly erodovány základní principy, jakými jsou svoboda či právo nakládat se svým majetkem podle vlastní vůle. Jako představitelé Strany soukromníků České republiky, která zastupuje zájmy statisíců živnostníků a podnikatelů, jsme přesvědčeni o tom, že politik, který se řadí mezi zastánce demokracie a svobody, by se neměl při svém rozhodování nechat ovlivňovat ani populistickými svody, ani módními trendy a měl by se výhradně řídit právě těmito základními hodnotami, tedy svobodou a demokracií, které tak úzce souvisejí i s ochranou soukromého vlastnictví, a právem vlastníka rozhodovat o svých statcích na základě své vlastní vůle,“ píše zákonodárcům předseda Strany soukromníků Petr Bajer a první místopředseda Rudolf Baránek.

Sektor gastronomie a pohostinství je podle autorů dopisu již tak dost zatížen různými omezeními a řada podnikatelů už kvůli nim zkrachovala. Zákonodárci by tak udělali nejlépe, kdyby věci ponechali tak, jak jsou teď. Doufají, že se poslanci a senátoři budou řídit zdravým rozumem a nebudou podléhat tlaku aktivistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…