O co jde? Jedná se o případ bezprecedentního tunelování Tatry jejími americkými majiteli, zejména Ronaldem Adamsem, to vše za přihlížení dozorčí rady Tatry v čele s jejím předsedou Williamem Cabanissem. Dozorčí rada přitom nese za takovéto počínání přímou odpovědnost. Tatrovka minulý rok skončila v bankrotu a čelila nájezdu exekutorů.
Kvůli tomu podal trestní oznámení známý protikorupční advokát a bývalý elitní policista Václav Láska. Adams přitom navíc ještě nedávno stál jako obžalovaná persona před brněnským soudem v prakticky té samé kauze, v jaké dnes figuruje jako klíčový muž žalobce Dušana Táborského. Soud pod Špilberkem ho však obvinění zprostil pro nedostatek důkazů. Což znamená, že se skutek, za který stál před soudem, mohl stát. Soud však postupoval podle zásady římského práva „in dubio pro reo“, tedy v případě pochybností ve prospěch obžalovaného.
Jednou aktivní, podruhé ne
Nyní se Táborský podle informací, které ve čtvrtek přinesl deník Právo, odmítl zabývat stížností Lásky proti policejnímu ukončení šetření systematického vyvádění peněz z Tatrovky a smetl ze stolu i jeho stížnost, co by nedůvodnou. „Vyžádal jsem si spis k přezkoumání, ale nejsou zde žádné nové skutečnosti, které by vedly k závěru, že by bylo možné v prověřování této trestní věci pokračovat,“ uvedl pro Právo Táborský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Blahuš