Zaorálek pronesl vtip o tom, co dělají lidé s programem ČSSD. Takový, že se i Sobotka rozesmál

08.06.2017 16:04

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si zpravidla zachovává kamennou tvář člověka, který je vždy a za všech okolností nad věcí. Jednou za čas se ale neudrží. Premiér se rozesmál na celé kolo, když ministr zahraničí Lubomír Zaorálek plamenně vysvětloval, jak bude učit národ číst.

Zaorálek pronesl vtip o tom, co dělají lidé s programem ČSSD. Takový, že se i Sobotka rozesmál
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Bohuslav Sobotka s Lubomírem Zaorálkem na sjezdu v Brně
reklama

Ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se zaníceně rozpovídal o tom, jak naučí lidi číst. Nelíbí se mu totiž, že lidé nečtou volební programy stran. Informuje o tom server Aktuálně.cz

„My to sepíšeme třeba i dlouhé, ale je třeba to číst. Naše programová konference bude i apelem na to, aby naši voliči začali už konečně číst.Ten národ by se už konečně měl stát národem čtenářů,“ prohlašoval Zaorálek plamenně. Premiér Sobotka, který stál vedle svého místopředsedy, nechal jednou spadnout svou masku člověka, který je vždy a za všech okolností nad věcí a rozesmál se na celé kolo. Zaorálek si toho však nevšímal a pokračoval „A my je k tomu (ke čtení) povedeme,“ sliboval ministr zahraničí občanům.  

Celé vyjádření Lubomíra Zaorálka naleznete zde

Slova Lubomíra Zaorálka o čtoucím národě zazněla krátce po jednání nejužšího vedení ČSSD. Strana řeší otázku, jak slézt hrobníkovi z lopaty, obrazně řešeno. Poslední předvolební průzkum Kantar TNS přisoudil sociální demokracii jen 10 procent hlasů, což stranu řadilo až na čtvrté místo, za komunisty, za ODS a především za ANO Andreje Babiše, které chce podle zmíněného průzkumu volit 31,5 procenta dotázaných občanů. 

Na setkání s novináři padl v žertu také návrh, zda by Sobotka nechtěl sepsat knihu po vzoru Andreje Babiše či předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Šéf lidovců v knize mimo jiné prozradil, jak se mu ve vládě spolupracovalo s Babišem. Místy je to barvité čtení.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

A právě v souvislosti s nápadem, že by Sobotka mohl napsat knihu, si Zaorálek posteskl, že lidé nečtou ani relativně stručné volební programy, natož knížky.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…