Zaorálek se vrací na ministerstvo. Dovolili mu opustit karanténu

10. 7. 2020 19:39

Karanténu může opustit ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD); vyšel mu totiž negativně i druhý test na nemoc covid-19. První podstoupil v pondělí, a přestože byl negativní, bylo mu doporučeno do absolvování druhého testu setrvat v izolaci. Podezření na možnou nákazu koronavirem ministra paralyzovalo po kontaktu s nakaženým člověkem ve Větrném Jeníkově na Vysočině, kde byl koncem června.

Zaorálek se vrací na ministerstvo. Dovolili mu opustit karanténu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Anketa

Je Miroslav Kalousek zábavný politik?

7%
93%
hlasovalo: 12782 lidí
Zaorálkovi v pondělí karanténu doporučila přímo hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ta politika informovala, že by měl zůstat kvůli dvoutýdenní inkubační době covidu-19 ještě čtyři dny doma, což Zaorálek uposlechl.

„Šel jsem na druhý test na covid-19 v Ostravě, kde jsem byl dosud v karanténě, a před chvilkou jsem dostal z krajské hygieny zprávu, že i tento druhý test je negativní. Sláva! Mohu konečně ven,“ oslavoval ministr na sociální síti.

Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku se nákaza covidem-19 potvrdila na konci minulého týdne; do čtvrtka tam testy potvrdily 15 nemocných.

V pondělí o neveselé zprávě Zaorálka informoval hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. „Řekl mi, že je mu to líto, ale má pro mě nepříjemnou zprávu. Byl jsem prý vytrasován jako někdo, kdo 26. června strávil ve Větrném Jeníkově delší čas ve společnosti člověka, který je nakažen koronavirem způsobujícím nemoc covid-19. Řekl mi, že mám vyčkat doma, a že mi budou volat hygienici s dalším postupem. Tak se i stalo a já nakonec skončil na výtěru u pojízdné záchranné služby na Ostravě-Jihu,“ sdílel ministr své pocity na počátku týdne.

Že se ministr vrací na svůj resort, dnes ČTK sdělila mluvčí Ministerstva kultury Michaela Lagronová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…