Záplavy uzavřely více než 150 úseků silnic v ČR

03.06.2013 8:21

Záplavy uzavřely v ČR více než 150 úseků silnic. K 06:00 evidovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) 152 neprůjezdných úseků, o dvě desítky více než v neděli večer. Nejčastější příčinou je zaplavení silnice, ale voda některé úseky také zanesla bahnem a místy leží spadané stromy. Většinou se jedná o silnice druhých a třetích tříd, ale voda ztěžuje provoz i na dálnici D5 na Berounsku.

Záplavy uzavřely více než 150 úseků silnic v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Průtok Vltavy se zvětšuje
reklama

Aktuální informace o omezeních najdou řidiči na serveru ŘSD www.dopravniinfo.cz. Nejvíce postiženy jsou jižní Čechy. Například v Lenoře na Prachaticku byl na silnici I/39 uzavřen podemletý most a uzavírka potrvá zřejmě až do 12:00. Na Českobudějovicku bude zase u Sedlece možná až do úterka neprůjezdná silnice I/20 a mezi Lišovem a Borkem asi do dnešního odpoledne silnice I/3.

Uzavřená je také třeba levobřežní silnice I/30 mezi Ústím na Labem a Lovosicemi

Omezení dopravy se ovšem nevyhnula ani dalším regionům. Na dálnici D5 na Berounsku záplavy zkomplikovaly provoz. Přibližně mezi 30. a 33. kilometrem v obou směrech ztěžuje průjezd voda vytékající z polí, nebezpečný úsek je označen. Na silnici I/15 u Lovosic na Litoměřicku se staví protipovodňové zábrany, takže bude zřejmě po celý dnešek uzavřen úsek o délce 1,5 kilometru. U Nového Boru na Českolipsku hrozí propadnutí podemleté silnice I/9, takže řidiči musí místem projíždět velmi opatrně.

V Praze řidiči neprojedou po Strakonické ulici, která je hlavní spojnicí mezi Prahou, Příbramí a dále jihem Čech. Silnice je podle magistrátu uzavřena v úseku mezi Pražským okruhem a Jižní spojkou, a to v obou směrech. Kvůli velké vodě byly uzavřeny na pravém břehu Vltavy v Modřanech také ulice Mezi Vodami, K Jezu a U Kina, rovněž ulice Voctářova v Praze 8-Libni či silnice z Podbaby směrem na Roztoky a Suchdol.

Uzavřená je také třeba levobřežní silnice I/30 mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi, kvůli stoupajícímu Labi policie odklání automobily přijíždějící po dálnici D8 od Lovosic a Drážďan přes Teplice. Do ústecké čtvrti Vaňov, kterou voda odřízla od centra, bude jezdit speciální vlak.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …