Kauza, která znovu leží na stole české spravedlnosti, se táhne od poloviny devadesátých let. Tehdy podnikatel a pražský obchodník s pohledávkami Tomáš Linhart požadoval po dalším podnikateli Čestmíru Motejzíkovi proplacení směnky v hodnotě 75 milionů korun. Směnka byla podle serveru možná zfalšovaná, možná ukradená.
Po mnoha letech se k směnce přihlásil její skutečný majitel Miroslav Moškvan a o směnku, jejíž hodnota po letech vyrostla takřka na 160 milionů korun, se přihlásil. V březnu roku 2016 se prý Moškvanovi podařilo prokázat, že směnka náležela jemu a Linhart ji vymáhal neoprávněně. Podal proto na Linharta trestní oznámení a případ zaslal dokonce přímo vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové. Moškvan se totiž obával, že na nižších úrovních hledačů spravedlnosti má Linhart kontakty, které by mohly prověření trestního oznámení zhatit.
V roce 2001 směnkou stále disponoval pan Linhart a vyrazil s ní do firmy Masokombinát Písek vlastněné Čestmírem Motejzíkem, kde figurovala paní Helena Motejzíková coby předsedkyně představenstva. Paní Motejzíková podepsala Smlouvu o převodu směnečné pohledávky a indosaci směnky. Na základě této smlouvy bylo Linhartovi vyplaceno 11 milionů korun. Motejzík ale chtěl později od smlouvy odstoupit a požadoval vrácení oněch 11 milionů korun.
„V roce 2006 se však rozhodl Motejzík znovu vyjednávat a uzavřel s Miroslavem Moškvanem, který zastupoval Linharta, Dohodu o narovnání, která se přímo odkazovala na v té době již neplatnou Smlouvu z roku 2001. Panu Moškvanovi, což je skutečný majitel původní směnky, totiž zamlčel skutečnost, že od smlouvy z r. 2001, na kterou se v Dohodě o narovnání odkazuje, o rok dříve odstoupil a je tudíž neplatná. Zároveň zamlčel skutečnost, že součástí Smlouvy o převodu směnečné pohledávky a indosaci směnky byl i Protokol sepsaný u notáře JUDr. Martina Krčmy, kde bylo přesně specifikováno, kdy bude směnka vydána, a kde byla též směnka uložena. Na základě této Dohody o narovnání bylo následně vyplaceno Masokombinátem dalších 25 mil. korun! Kuriozitou je i fakt, že těchto dalších 25 mil. korun bylo vyplaceno Čestmírem Motejzíkem i přesto, že věděl, že se dopouští podvodu a trestného činu, neboť samotná Dohoda o narovnání je díky odstoupení od smlouvy z roku 2001 také neplatná. Veškeré tyto skutečnosti však p. Moškvanovi při podpisu této Dohody o narovnání zamlčel,“ popisuje situaci server.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas