Zase trik. Přijmeme, budou nalejvat děti. A Pavel? Neví, co to je. Macinka neúprosně

26.05.2023 21:00 | Ze sítí

Pokud vyslyšíme výzvu prezidenta Petra Pavla a podepíšeme istanbulskou úmluvu Rady Evropy o „prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“, problematiku násilí to podle předsedy Motoristů sobě Petra Macinky nevyřeší. „Bude to rejdiště neziskovek,“ předpovídá, že pak budou jezdit po školách „a nafukovat dětem hlavu“ tisíce neziskovkářů „genderismem“. V rozhovoru pro XTV.cz Macinka pojal podezření, že Pavel „neví, o čem je řeč“.

Zase trik. Přijmeme, budou nalejvat děti. A Pavel? Neví, co to je. Macinka neúprosně
Foto: Repro XTV
Popisek: Politolog, mluvčí IVK Petr Macinka

Macinka se v pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz vrátil k debatě s klimatickým aktivistou a zakladatelem českého spolku Poslední generace Arnem Springorumem, v němž z úst klima aktivisty zaznělo přirovnání k chartistům.

„Myslím, že náš aktivismus je stejně extrémní, jako bylo v minulosti považováno podepsání Charty 77. Vždy záleží na kontextu. Tenkrát šli do lochu za jejich aktivismus. My počítáme s tím, že to bude mít následky. Postavíme se k tomu čelem. Když nám za to chtějí dát pokutu, tak klidně. Jsme v situaci, kdy vědci říkají, že nám zbývá pár let, kdy můžeme ještě něco dělat, než se spustí klimatické procesy, které už pak budou nezvratné. Kvůli tomu jsme v ulicích,“ uvedl Springorum v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, načež Macinka uvedl, že je z takového přirovnání šokován.

„Extremista tady uráží lidi, kteří za komunismu a totality podepisovali Chartu 77. Zírám, když se tady vyvyšuje a uráží. Nežijeme v totalitě, není tady žádná klimatická nouze, kvůli které bychom za rok uhořeli,“ vmetl předseda strany Motoristé sobě aktivistovi, který stojí za blokací dopravy nejen v Praze.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…