Zástupce živnostníků přišel do rádia a pořádně to tam vytmavil Štěchovi

23. 6. 2017 17:55

Hostem dnešního vysílání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček. Vyjádřil se především ke slovům předsedy Senátu Milana Štěcha, jenž podle Havlíčka nevhodně hovořil o tom, že je mnoho živnostníků a že by bylo lepší, kdyby byli zaměstnáni.

Zástupce živnostníků přišel do rádia a pořádně to tam vytmavil Štěchovi
Foto: archiv KH
Popisek: Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
reklama

„Principiálně nám vadí to, jakým způsobem se hovoří o změnách. Vadí nám, že bylo řečeno, že živnostníci nejsou z národohospodářského hlediska využiti, takže jim zvýšíme odvody a následně je zaměstnáme,“ podotkl úvodem Havlíček. 

Když se nyní se Štěchem sešel, dozvěděl se, že by byl rád, kdyby docházelo k nahlašování pseudopodnikatelů na bázi sousedských vztahů. „Pokud budu mít podezření, že můj soused nepracuje, jak by měl, tak by měl být nahlášen. To je pro nás naprosto nepřijatelné,“ zmínil Havlíček, co se také od Štěcha dozvěděl. Jeho slova označil za nesmysly. „My ho odvolat nemůžeme, ale vznesli jsme požadavek. O tom, zda setrvá ve své funkci, si rozhodnou samy politické strany,“ řekl ke svému požadavku na odstoupení Štěcha Havlíček.

„Vykopává cíleně příkopy mezi živnostníkem a zaměstnancem,“ domnívá se a zdůrazňuje, že mu to opravdu vadí. 

Podle svých slov se Asociace rozhodně nebrání monitorování švarcsystému. „Abych zkontroloval švarcsystém, existují tu současné legální nástroje,“ zmínil. A rýpl si v této souvislosti i do státní správy, kdy mnozí poradci politiků či asistenti pracují na švarcsystém. „Kontrolní úřad přece vidí, zda daný člověk fakturuje každý měsíc stále stejnou částku,“ radí Havlíček. „Není možné kvůli tomu zhoršovat podmínky milionu živnostníků,“ podotkl v této souvislosti šéf asociace. Švarcsystém je podle něj věc, která se zbytečně příliš mnoho skloňuje. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…