Zástupci sportovních organizací pálí do Valachové. Ta kontruje: Hledáte viníka, podívejte se do zrcadla

20.06.2018 18:45

Mezi zástupci České unie sportu a exministryní školství Kateřinou Valachovou to pořádně jiskří. ČSÚ žádá po bývalé člence vlády omluvu za kroky na ministerstvu. Prý velmi poškodila český sport. Politička to považuje za absurdní. O střetu mezi zástupci sportu a Valachovou informuje ČTK.

Zástupci sportovních organizací pálí do Valachové. Ta kontruje: Hledáte viníka, podívejte se do zrcadla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Kateřina Valachová
reklama

„Já si myslím, že ta dáma způsobila totální apokalypsu v českém sportu. Zničila to, co vznikalo spontánně v konsenzu sportovního prostředí,“ poznamenal na adresu Valachové předseda tenisového svazu Ivo Kaderka. Obratem exministryni vyzval, aby se k tomu postavila čelem a z problémů, které údajně způsobila českému sportu, vyvodila politickou odpovědnost. Valachová to však odmítla. „Je to absurdní, já se nesnažila ovlivňovat dotace,“ napsala ČTK Valachová, která je nyní poslankyní za ČSSD. 

Nemalé finanční problémy dolehly na některé sportovní organizace poté, co policie zasahovala i na Ministerstvu školství, právě v době úřadování Valachové, a zadržela tehdejší ministerskou náměstkyni pro sport Simonu Kratochvílovou a předsedu fotbalové asociace Miroslava Peltu. Valachová poté rozhodla o pozastavení vyplácení celé řady dotací ve sportu, což podle šéfa České unie sportu Miroslava Jansty přivedlo mnoho sportovců do problémů. Později byl v kauze obviněn i Jansta.

Valachová má za to, že některým lidem ze sportovní branže vyhovovalo do jisté míry neprůhledné prostředí, ve kterém se rozdělovaly dotace určené na sport. Dáma se prý jen snažila zprůhlednit rozdělování dotací. „Takže můj vzkaz je: Když hledáte viníka, tak se podívejte do zrcadla,“ dodala Valachová.

Místopředseda ČUS Marek Hájek však s exministryní zásadně nesouhlasí. I on má za to, že by z dění na ministerstvu měla vyvodit osobní důsledky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

18:41 Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-roušk…