Zastupitelé v Liberci a Jablonci si dnes zřejmě zvolí primátora

27. 11. 2014 6:29

V Liberci a Jablonci nad Nisou se dnes poprvé sejdou nově zvolená zastupitelstva. Libereckým primátorem by měl být zvolen Tibor Batthyány z hnutí ANO, v Jablonci bude místo obhajovat občanský demokrat Petr Beitl. Povolební vyjednávání v obou městech patřila k nejdelším v zemi, kdy opakovaně padly už podepsané koalice. Jednání se v Jablonci uzavřela minulý týden a v Liberci až ve středu.

Zastupitelé v Liberci a Jablonci si dnes zřejmě zvolí primátora
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

V Liberci by nakonec většinu 21 hlasů v 39členném zastupitelstvu měly mít dvě strany, vítězná Změna pro Liberec a ANO. Původně měla být součástí koalice i TOP 09, ale ve středu večer si to na nátlak členské základny rozmyslela. Ve zřejmě devítičlenné radě tak bude mít Změna pět zástupců a ANO čtyři. Batthyány by měl mít čtyři náměstky, Tomáše Kyselu z ANO a Jana Korytáře, Karolínu Hrbkovou a Ivana Langra ze Změny. Volby vyhrála Změna s 12 mandáty, ANO má devět zastupitelů, Starostové osm, ČSSD čtyři a po dvou zastupitelích získali komunisté, TOP 09 a ODS.

V Jablonci se na koalici dohodla ODS, ČSSD, Domov nad Nisou, Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09. Budou mít 18 ze 30 zastupitelů. V devítičlenné radě obsadí ODS tři místa, ČSSD a Domov dvě a po jednom Nová budoucnost a TOP 09. Náměstky Beitla se nejspíše stanou Miloš Vele z ODS a Pavel Svoboda a Lukáš Pleticha z ČSSD. V Jablonci volby vyhrála ODS, která získala stejně jako druhé ANO sedm mandátů. Po čtyřech křeslech má ČSSD a Změna pro Jablonec. Tři získalo uskupení Domov a po dvou Nová budoucnost a TOP 09, jedno KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…