Zatímco Merkelová jednala se Sobotkou, protizemanovský aktivista řádil nejen na síti

25.08.2016 16:10

Dnes krátce před druhou hodinou odpolední přivítal před Úřadem vlády premiér Bohuslav Sobotka německou kancléřku Angelu Merkelovou na její plánované návštěvě Česka. Setkala se se smíšenými reakcemi veřejnosti a vystoupila společně se Sobotkou na tiskové konferenci.

Zatímco Merkelová jednala se Sobotkou, protizemanovský aktivista řádil nejen na síti
Foto: bundeskanzlerin.de
Popisek: Angela Merkelová, německá kancléřka

Merkelová dnes přijela před Úřad vlády, kde na ni již čekala demonstrace jejích příznivců i odpůrců. Těch druhých bylo o něco více. Společně s nimi ji však uvítali i vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministr dopravy Dan Ťok (ANO) i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Demonstrace posléze opustila prostor před Strakovou akademií a vydala se směrem na Malostranské náměstí. Merkelová mezitím jednala se Sobotkou o budoucnosti Evropské unie, o vzájemných vztazích mezi Českem a Německem a o spolupráci ve vědě a výzkumu.

Společně se Sobotkou následně vystoupila na tiskové konferenci, kde mu poděkovala za odvedenou práci. Zmínila také spolupráci bezpečnostních složek, kterou upraví nová smlouva, jež vejde v platnost od 1. října.

„Velmi jsme uvítali, že ČR podpořila operaci NATO v Egejském moři a podpořila dohodu s Tureckem,“ řekla Merkelová a podotkla, že jelikož je Česko v samém středu EU, tak má zcela jiný pohled na migraci. Sobotka dodal, že je nutné si uvědomit kulturní a náboženské rozdíly mezi Evropany a příchozími migranty a je s nimi třeba počítat.

Kancléřka promluvila i o současné situaci v Turecku, které podle ní „opět dokázalo, že je důležitou oporou NATO a i do budoucna bude základním stavebním kamenem v boji proti Islámskému státu“.

Na sociálních sítích mezitím aktivista Tomasz Peszynski burcoval všechny účastníky jím plánovaných vítacích demonstrací, aby dorazili na místa určení a podpořili jeho snahy.

Neustále oznamoval svou lokaci a odpůrce Merkelové označoval svorně slovem „náckové“. „Lidi, sáčkujte se ke Strakovce... náckove tam jsou v přesile,“ urgoval své stoupence aktivista.  

Fotogalerie: - Dusná návštěva Merkelové

Demonstrant proti Merkelové
Plakát proti Merkelové
Protesty při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v...
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…