Zatímco Peake volili šéfkou LIDEM, venku se protestovalo

03.11.2012 15:00

Brno se probudilo do politického víkendu. Před brněnským hotelem postávalo deset mladých sociálních demokratů. V ruce drželi transparenty- „Stop přeběhlíků! Kde jste se vzali? Nikdo vás nevolil!“

Zatímco Peake volili šéfkou LIDEM, venku se protestovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

Protestovali proti nové politické straně LIDEM, která v sobotu v Brně pořádala svůj první ustavující sněm spojený s volbou předsedy strany. Karolína Peake, vůdčí osobnost této strany, se nad hloučkem demonstrujících jen povzneseně usmívala, jakoby tušila, že dnes ji nikdo nemůže pokazit její velký den.

Volič: Mezi slepými jednooký král

Před polednem si strana LIDEM zvolila svou první předsedkyni. Stala se jí jednohlasně jediná kandidátka Karolína Peake. U některých lidí její vítězství vzbudilo úsměv. „Ještě, aby ji tam nezvolili, když neměla soupeře. Mezi slepými jednooký král,“ ušklíbl se pan Michal Kliška, který vše sledoval jako divák. 

Karolína Peake získala 68 hlasů z celkového počtu 70 hlasů. Ty dva volební hlasy byly neplatné. Pro Peake to znamenalo drtivé vítězství, ale možná i inspiraci k zamyšlení, kdo a proč vhodil dva neplatné lístky: „Možná by si Peake měla ověřit gramotnost členů vlastní strany, jestli někteří z nich nepochopili způsob volby,“ poznamenal ještě jednou Kliška.

Za první místopředsedkyni si Peake přála Dagmar Návratilovou. Druhou kandidátkou byla Radka Boháčová. Strana dala na přání Peake a zvolila Navrátilovou. Ta získala 68 hlasů. Zbylé dva hlasy získala Boháčová.

Politická strana "zlatého řezu"

V úvodním projevu uvedla Karolína Peake, že LIDEM je strana politického "zlatého řezu". Ten charakterizuje jako stav, kdy je nutné: „Dbát na ty, kdo potřebují, ale stavět na těch, kdo vytvářejí,“ uvedla Peake. Peake se pravděpodobně vzhlédla v umění. Pojem zlatý řez se v praxi používá jako označení pro ideální umístění předmětu při fotografování nebo při malbě. Peake vysvětlila, že politickým středem se nazývá řada stran. Liberální politika se však podle ní od nich liší tím, že její členové jsou pokorní a otevření změnám.

Novopečená předsedkyně pak navrhla za řadové místopředsedy poslance Viktora Paggia, ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského a karlovarského člena strany Jiřího Neumanna. Peake chce přinést do politiky slušnost a férovost. Proto dobrovolně vytvořila transparentní účet, kde mohou sponzoři posílat straně peníze.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Irena Ševelová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…