Zdroj: Mocný přítel Sobotky měl skandální schůzku. Tak hlasitou, až se restaurace otáčela

9. 1. 2017 6:54

Předseda Vrchního soudu Jaroslav Bureš má problém. Jak uvádí Lidové noviny, jež spadají do vlastnictví ministra financí Andreje Babiše (ANO), v září loňského roku soudce poobědval s vlivným advokátem. A to přítelem premiéra Bohuslava Sobotky, advokátem Radkem Pokorným.

Zdroj: Mocný přítel Sobotky měl skandální schůzku. Tak hlasitou, až se restaurace otáčela
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Bureš se s Pokorným podle deníku sešel v pražské luxusní restauraci Kalina v úterý 6. září. A Bureše nezastavila ani skutečnost, že za setkání s advokáty čelil v minulosti kritice. Za účast na večírku u právníka Pavla Němce zvažoval dokonce ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) kárnou žalobu. Tehdy ale Bureš slíbil, že už se to nikdy nestane.

„Jsem soukromý advokát. Bureše znám mnoho let,“ poznamenal ke schůzce Pokorný. Podle jeho slov se sešli na obědě. „Kdybychom chtěli páchat něco tajného, tak se někde schováme a nebudeme v Kalině,“ dodal. Oproti tomu Bureš si na setkání pamatuje matně. „Je možné, že jsem potkal i dr. Pokorného, určitě nešlo o žádnou schůzku,“ řekl Bureš.

Podle zdroje, který oba muže v restauraci zachytil, se bavili nahlas. „Skoro mi přišlo, že chtějí, aby se lidé otáčeli. Seděli spolu asi hodinu,“ řekl.

Mezi kritiky takovýchto setkání patří i bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). „Soudce vždy musí dbát na svou pověst, na to, aby byl ve společnosti vzorem a aby jeho nestrannost byla nezpochybnitelná,“ uvedla Válková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…