Zelená internacionála, gulag s wifinou. A mladí ještě věří, že tihle Piráti bojují za svobodu. Signatář Charty Bašta nechápe

31.01.2021 10:04

Politický analytik Jaroslav Bašta se v pravidelném nedělním komentáři pro Prvnízprávy.cz zaměřil na ideologii a politiku České pirátské strany, o které odcházející poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) prohlásil, že jejím cílem je vytvoření „gulagu s wifinou“. „Tématu ochrany svobody na internetu se vyhýbají jako čert kříži,“ dodává Bašta. Na české politické scéně podle Bašty není žádná politická strana, která by byla vůči bruselským a globalistickým požadavkům vstřícnější.

Zelená internacionála, gulag s wifinou. A mladí ještě věří, že tihle Piráti bojují za svobodu. Signatář Charty Bašta nechápe
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

68%
32%
hlasovalo: 17186 lidí
Kalouskův výrok o Pirátech, jejichž konečným cílem je vytvoření „gulagu s wifinou“, překvapil Baštu hned dvakrát. „Za prvé tím, že napadl nejsilnějšího člena svého opozičního uskupení, za druhé tím, jak je jeho definice ideologie a politiky Pirátské strany přesná a pravdivá,“ dodává.

Piráti jsou podle jeho slov zatím jediným čistým představitelem anticivilizační levice v České republice. „Představují pobočku radikálního křídla německé strany Zelených, nemají daleko ani k Antifě. Původně šli do politiky s hesly ochrany svobody na Internetu, ale celou dobu se právě tomuto tématu vyhýbají jako čert kříži,“ upozorňuje.

Naopak Piráti souznějí se všemi organizacemi udavačů včetně tzv. elfů. „Ve stížnostech a udávání své vlastní vlády v Bruselu vysoko na body vedou. Globalisté u nás nemají žádného lepšího spojence, poslušnějšího člena neomarxistické zelené internacionály. Heslo z titulku komentáře sice neříkají nahlas, ale naplňují ho v praxi,“ pokračuje politický analytik.

  • celý text ZDE

Je pro něj proto záhadou, že zrovna Piráti jsou (nejen) mladší částí voličů vnímáni jako svobodomyslná politická síla. „Na české politické scéně momentálně není žádná politická strana, která by byla vůči bruselským a globalistickým požadavkům vstřícnější a bez výhrad je schvalovala,“ píše Bašta.

Europoslankyně Pirátské strany Markéta Gregorová:

Nejlépe to ilustruje pozitivní vztah Pirátů ke kvótám. Nejen na přerozdělování migrantů, ale také k těm genderovým. Povinné zastoupení žen a dalších pohlaví Piráti prosazují i na kandidátkách do Poslanecké sněmovny.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

„Pirátská vlajka v jejich logu představuje stejný klam jako barevné číro na hlavě prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga v první prezidentské volbě. Skutečnosti by více odpovídal notýsek Haškova policejního špicla Bretschneidera. Od něho do gulagu už je opravdu jen kousek, jak jasnozřivě poznamenal odcházející Miroslav Kalousek,“ uzavírá Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …