Zelení kasírují z městských firem, až se hory zelenají. Jen se podívejte

29.10.2015 11:00

Jiří Ptáček, člen pražské TOP 09, na stránkách Kauza3.cz rozsáhlým způsobem ukázal na nešvar, o kterém se v posledních týdnech mluví nejen v tichosti. Ptáček se zaměřil na penězovody zelených, kteří si z Prahy udělali velmi výnosný byznys.

Zelení kasírují z městských firem, až se hory zelenají. Jen se podívejte
Foto: zeleni.cz
Popisek: Jana Drápalová, předsedkyně Strany zelených

Dobrým příkladem může být podle Ptáčka zastupitel Prahy 3 Filip Neusser, který byl zvolen za Žižkov nejen sobě. Neusser se na kandidátní listině označil jako reprezentant v pozemním hokeji. "Je sportovec. Krátce po loňských komunálních volbách byl dosazen do obecních společností v Praze 4. Takže se stal členem dozorčí rady společnosti 4-Majetková, a. s. a současně na téže městské části se stal dokonce předsedou představenstva společnosti 4-Energetická, a. s. Copak má pan Neusser společného s Prahou 4? Čirou náhodou tam starostuje kolega z Trojkoalice Petr Štěpánek."

Podle zjištění ParlamentníchListů.cz se navíc Neusser opakovaně pokoušel prosazovat lidi kolem Štěpánka do různých dozorčích rad pražských společností. Marně.

"A můžeme pokračovat. Ještě v roce 2011 vyšel zde na Kauze 3 článek zastupitele Ondřeje Ruta (SZ, resp. ŽNS), ve kterém podobné funkce pejorativně označil jako penězovody. Od letošního března zakotvil v dozorčí radě TRADE CENTRE PRAHA, a. s., která byla založena za účelem výkonu správy a zajištění obchodního využití nemovitostí ve vlastnictví Prahy," dokládá další příklad kasírování zelených topkař Ptáček.

Výjimečné postavení podle tvrzení zástupce TOP 09 získal taktéž Martin Čáslavka, který je poměrně známým členem Strany zelených. "Čáslavka je dobrým kamarádem Matěje Stropnického a například v roce 2010 byl volebním manažerem Žižkov nejen sobě v Praze 3 (v roce 2014 volebním manažerem celé Trojkoalice). Následně získal neplacenou funkci v redakční radě místních Radničních novin a placené funkce v obecních akciovkách Prahy 3."

Od zvolení Matěje Stropnického na pozici náměstka primátorky Krnáčové prý navíc započal jeho raketový vzestup, kdy vstoupil do řady funkcí v obecních firmách po celé Praze. Stejně jako Neusser zasedl ve společnosti 4-Majetková, a. s., a to na pozici předsedy představenstva. V Pražských službách, a. s. je na pozici člena představenstva a v Pražské plynárenské, a. s. je členem dozorčí rady.

Po výzvě někdejší šéfky pražského ANO Kleslové, aby nejen zástupci Trojkoalice opustili svá placená místa v řídících orgánech společností, nikdo z nich nereagoval. ParlamentníListy.cz se rovněž opakovaně pokoušely zjistit, jaké předpoklady Čáslavka, podle Wikipedie někdejší prodavač žvýkaček Wrigley, má. Tiskový mluvčí SZ na opakované dotazy nereagoval.

Ozval se ovšem jiný člen zelených, a to Ondřej Rut. "Jiří Ptáček, autor článku, je členem vedení místní organizace TOP 09. Členové a nominanti jeho strany pobírají za členství v dozorčích radách a představenstvech odměny, stejně jako nominanti ŽnS a Trojkoalice. Jeho kritika je nepodloženou snahou diskreditovat ŽnS jako nejsilnější politický subjekt v Praze 3, vítěze voleb a hlavního politického konkurenta TOP 09," uvádí Rut. Stejně jako Štěpánek a další členové zelených na výzvu k rezignaci nereagoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

11:50 Zemanův hrob. Žumpo! Kriple! Prase! Pavel Šafr urazil prezidenta. A přišla smršť

Pavel Šafr uveřejnil vtip o prezidentovi Miloši Zemanovi. A dostal pořádnou sodu. Přesvědčte se sami…