Zelený je zpátky v Cermatu. Ministerstvo to zatím nechce řešit

01.09.2012 9:09

Pavel Zelený byl nejvýše postaveným mužem v CERMATu až do okamžiku, než se podle ministra školství Petra Fialy ukázalo, že hladce nezvládl organizaci druhého ročníku státních maturit. Navzdory tomu, že ho šéf vzdělávacího resortu odvolal, vrátil se Zelený do Cermatu zpět. Působí v nově vytvořené sekci.

Zelený je zpátky v Cermatu. Ministerstvo to zatím nechce řešit
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pavel Zelený
reklama

Někdejší šéf Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMATu), který měl až donedávna na starosti organizaci státních maturit, pro CERMAT opět pracuje. Poté, co byl odvolán ministrem školství Petrem Fialou, se do společnosti vrátil v pozici ředitele nově vzniklé sekce analýz, dat a produkce. Informují o tom Lidové noviny.

Uvidíme po auditu

Zeleného pád byl zapříčiněn problémy s maturitou z matematiky, která byla ve své vyšší variantě až příliš obtížná, a stejně tak ostrou kritikou neadekvátního hodnocení slohových prací maturantů z českého jazyka.

"Ministerstvo bude ohledně Cermatu činit další závěry až po skončení auditu, který nyní v Cermatu probíhá a jehož výsledky budou známy koncem září," řekl Lidovým novinám Patrik Kubas z tiskového odboru ministerstva školství.

Není bez zajímavosti, že nová sekce vznikla reorganizací dosavadní struktury CERMATu, čímž vzniklo pro Zeleného nové speciální místo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …