Železný se vrací do médií. Spoluvlastní dětskou televizi Pohoda

17.02.2012 14:37

Vladimír Železný, bývalý generální ředitel Novy, se vrací do televizního průmyslu. Je totiž menšinovým vlastníkem TV Pohoda, tedy kanálu pro děti. Televize ale zatím ještě nevysílá.

Železný se vrací do médií. Spoluvlastní dětskou televizi Pohoda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Železný

"Vladimír Železný je menšinovým vlastníkem TV Pohoda i společnosti Digital Broadcasting," uvedl pro server Digizone ostravský podnikatel Radim Pařízek. On sám je spoluvlastníkem firmy držící licenci.

S projektem televize Pohoda mu prý Železný pomáhá už šest let. „Zatím jsme to nekomunikovali, protože změny ještě nezapsal obchodní rejstřík," dodal Pařízek.

V nově zapsané společnosti Pohoda Top Media drží Železný 34 procent, zbytek patří Pařízkově firmě. Železného podíl je psaný na jeho bydliště v belgickém Bruselu, stejně u jako dalších šesti firem, kde má exředitel TV Nova podíl.

Dětský kanál Pohoda ale zatím diváci sledovat nemůžou, protože termín startu vysílání byl přesunut z ledna na polovinu letošního roku. Oba podnikatelé se ale v lednu dostali k provozování digitálního multiplexu 4, tedy kanálu, díky němuž mohou šířit své vysílání televize nebo rádia. To má zatím velký potenciál, počítá se s tím, že multiplex 4 do poloviny roku zdvojnásobí pokrytí obyvatel Česka z 27 procent na 52.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…