Zeman, Babiš, Slováci: Co slyšeli posluchači na druhé straně světa

16.05.2016 7:21 | Zprávy
autor: mp

Šéfredaktor serveru Britské listy promluvil v australském národním rozhlase ABC. O zkráceném jménu České republiky – Čechii, ale také o politické situaci. Především tato část pro nás nevyzněla právě pozitivně, protože Čulík si dal záležet na tom, aby popsal, jak se prezident Miloš Zeman staví k uprchlíkům. Moderátorku však také rozesmál – zmínkou o EU.

Zeman, Babiš, Slováci: Co slyšeli posluchači na druhé straně světa
Foto: Archiv KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu na ruském velvyslanectví

V úvodu prozradil, že zkrácené jméno Čechie by existovalo vedle klasického označení Česká republika. Čulík australské diváky upozornil, že výraz Czechia může být v angličtině snadno zaměněn s anglickým výrazem pro Čečenskou republiku  – Chechnya. Moderátorka se také ptala, co je pravdy na tom, že bychom museli vracet nějaké peníze do EU, kdybychom se přejmenovali. Nezávislý novinář Čulík, jak byl ve vysílání představen, jí dal za pravdu.

Připomněl v Česku relativně dobře známou debatu o propagaci České republiky jako turistického ráje, kterou pomohla zafinancovat i Evropská unie. Kdybychom se přejmenovali, tak bychom dotace na tuto kampaň museli vracet. Moderátorku to rozesmálo.  

Oligarcha Babiš chce proti uprchlíkům použít armádu, oznámil Čulík

Stojí za pozornost, že z pohledu australské moderátorky patříme do východní Evropy a máme u nás řadu populistických politiků. „Vy máte velmi neobvyklého prezidenta Miloše Zemana,“ otevřela druhé téma dáma. „Ano,“ odvětil okamžitě Čulík. Obratem doplnil, že prezident vystupuje proti uprchlíkům, ale Maďarsko, Polsko či Slovensko patří k mnohem hlasitějším odpůrcům přijímání migrantů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…