Zeman:Transgender lidé jsou odporní. Prague pride nesmyslný. Prezident řádil na CNN. Zelení a aktivisté mu na oplátku poslali lásku

27.6.2021 7:40 odp.

Prezident Miloš Zeman ve svém nedělním vystoupení na CNN Prima NEWS znovu sáhl k několika ostrým výrokům. Velkou pozornost vyvolala jeho věta, že transgender lidé mu jsou odporní. Zástupce LGBT ze spolku Prague Pride se proti slovům nejvyššího politického představitele České republiky ostře ohradil. Ozvali se i Zelení.

Zeman:Transgender lidé jsou odporní. Prague pride nesmyslný. Prezident řádil na CNN. Zelení a aktivisté mu na oplátku poslali lásku
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

Miloš Zeman se ani jako prezident nezdráhá vyslovovat ostré soudy. Potvrdil to i tuto neděli, když prohlásil, že nevidí důvod, proč každý rok pořádat pochod hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. Kdyby bylo na něm, uspořádal by prý i velký pochod heterosexuálů, aby ukázal, jak je Prague Pride nesmyslný.

Ale prezident zašel ještě dál. Poznamenal, že transgender lidé jsou mu odporní. „Jestli si necháte přeoperovat pohlaví, dopouštíte se trestného činu sebepoškození,“ uvedl. Transgender lidé jsou mu prý „opravdu bytostně odporní“.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na Zemanova slova zareagovali Zelení. Popřáli prezidentovi do života více lásky, neboť je prý z jeho slov evidentní, že se mu jí nedostává.

„Prezident Zeman prohlásil, že transgender osoby jsou mu odporné. Tento nepřijatelný výrok nemá smysl komentovat další nenávistí, což je věc, kterou si Zeman přeje. Naopak, pošleme mu srdíčka, protože láska je zjevně to, co mu chybí. Jinak by nic takového nenapsal,“ uvedli Zelení.

Ozval se také Daniel Zikmund ze spolku Prague Pride.

„Do poradny Sbarvouven.cz se na nás obracejí LGBT+ lidé v psychické nepohodě, mnohdy i s myšlenkami na sebevraždu, a to především ze strachu z nepřijetí společností a svým okolím,“ řekl Zikmund ČTK a postavil do kontrastu k projevu prezidenta Zemana zkušenosti lidí, kteří se obávají toho, jak je společnost přijme, pokud otevřeně vyjeví svou sexuální orientaci.

Zástupci LGBT komunity také dlouhodobě volají po zrovnoprávnění svazku osob stejného pohlaví s manželstvím. Podporu nalézají např. u poslankyně ANO Barbory Kořanové.

V poslední době také žádají, aby se politici kriticky postavili k maďarskému zákonu vztahujícímu se k LGBT komunitě, který má podle maďarského premiéra Viktora Orbána chránit děti, ale podle zástupců LGBT komunity jde ve skutečnosti o zákon, který je diskriminuje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…