Zeman dal Nečasovi čokoládovou zmrzlinu

09.07.2013 8:03

Loučení prezidenta Miloše Zemana s odcházející Nečasovou vládou bylo nakonec komorní. Lidovky.cz píší o oficiální večeři na Pražském hradě, kam však ze sedmnácti členů vlády dorazili pouze čtyři ministři a premiér v demisi Petr Nečas.

Zeman dal Nečasovi čokoládovou zmrzlinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů

Na Pražském hradě bylo prý v pondělí večer vše přichystáno, aby se mohla uskutečnit slavnostní rozlučková večeře. Podával se vývar, šunka od kosti, krkovička s bramborem a jako sladká tečka čokoládová zmrzlina. Hrála hudba Hradní stráže a večeře se konala pod širým nebem v Hartigovské zahradě a výhledem na Hrad i na Prahu.

Rozloučit s prezidentem se přijeli ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), ministr bez portfeje Petr Mlsna, ministr školství Petr Fiala a ministr obrany Vlastimil Picek. Lidovky.cz připomínají, že Picek bude jako jediný i v novém kabinetu.

Pondělní akce na Hradě měla být podle hradního kancléře Vratislava Mynáře důstojným rozloučením Zemana se členy odcházející vlády. Chalupa sdělil Lidovkám.cz, že večeři chápe jako oficiální setkání hlavy státu se členy končící vlády a že jeho účast nesouvisí s postojem k rozhodnutí prezidenta jmenovat Rusnoka premiérem. "Účast na dnešní večeři na mém nesouhlasu nic nemění," uvedl.

Ministři nechtěli měnit svůj program

V pátek se Chalupa podrobil plánovanému chirurgickému zákroku očí. "Nyní jsem v rekonvalescenci. Neměl jsem tedy na dnešek žádný program a na rozdíl od mých kolegů jsem nemusel nic rušit," dodal.

Ze setkání se kvůli dovolené omluvila dosluhující vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Nepřišel ani úřadující šéf ODS, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Účast odmítli také ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jeho stranický zástupce, ministr financí Miroslav Kalousek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

17:00 Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

POHLED IVANA HOFFMANA Generace, která zažila druhou světovou válku, vymřela, a s ní se poroučela i h…